Z prvoligového týmu odcházejí Němec a Budínský. BK J. Hradec přivítá v sobotu Ústí nad Labem (15) a v neděli Chomutov (10).


Nepříliš přesvědčivý začátek sezony v první lize vyústil nejprve k výměně na postu kormidelníka, kde hrajícího kouče Kočvaru nahradil Karel Forejt, naposledy působící u celku MNBL v Poděbradech. Nyní přišly na řadu i úpravy hráčského kádru.

Na odchodu do druhé ligy jsou Petr Němec a Tomáš Budínský. První z nich se v minulých sezonách významnou měrou podílel na vzestupu basketbalu ve městě a podepsán je i pod historickým postupem BK J. Hradec do play off I. ligy před dvěma lety.

Nově teď bude rozdávat své nesporné hráčské zkušenosti v Sokole Šlapanice, s nímž jindřichohradecký klub navázal úzkou spolupráci. V jeho sestavě už hostují Šebela, Gazda a Rotrekl, opačným směrem pak Moudrý.

Angažmá Budínského bohužel ovlivnila série zranění a dalších zdravotních obtíží. Přestože odehrál řadu výborných zápasů, i on určitě očekával od svého působení víc. Rozený střelec se tak vrací do českobudějovického BSK, odkud do velkého basketbalu před časem odešel.

37letý pivot Petr Němec má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru v nejvyšší
soutěži, poslední tři sezony pak pomáhal jindřichohradeckému celku v první lize.
Nejprve jen na palubovce, postupně i v roli asistenta trenéra. Nyní odchází
do Šlapanic. Autor: Zdeněk Prager

29letý křídelník Tomáš Budínský přišel do Jindřichova Hradce s vizitkou
jednoho z nejlepších střelců první ligy. Jeho působení však výrazně ovlivnila
série nejrůznějších zranění. Nyní se vrací tam, kde pod koši začínal, tedy
do Českých Budějovic. Autor: František Panec

Marodka

Jindřichohradečtí basketbalisté navíc zatím nemohou počítat ani s oporou Vladimírem Sismilichem, který po zlomenině kůstky v kotníku teprve začal s rehabilitací. I když v případě, že bude jeho rekonvalescence probíhat bez komplikací, není vyloučeno, že by se na palubovce mohl objevit již v posledních dvou letošních zápasech těsně před Vánocemi.

Aby neradostných zpráv nebylo málo, marodka Jihočechů se rozšířila o dlouhodobě nemocného Zdeňka Šebelu a zraněného Marka Moudrého, jenž má natržený stehenní sval. V jeho případě je návrat do tréninku odhadován zhruba na šest týdnů.

Posila z MNBL

Do sestavy aktuálně osmého celku první ligy však zamířil zkušený Michal Šušák (201 cm/100 kg). 31letý hráč působící na pozici vysokého křídla či pivota má zkušenosti z nejvyšší Mattoni NBL, v níž nastupoval za Kroměříž, Děčín či Sadskou.

“Přichází k nám z Poděbrad, kde jej trénoval Karel Forejt. Tohoto hráče velmi dobře zná a vytipoval jej pro doplnění našeho kádru. Svými fyzickými parametry, zkušenostmi i ochotou pracovat pro tým by měl být pro naše mužstvo jednoznačně přínosem,“ konstatoval předseda BK J. Hradec Libor Žižka.

Zmíněná posila by se měla na palubovce objevit hned o víkendu, kdy J. Hradec v dalším dvoukole druhé nejvyšší tuzemské soutěže přivítá v domácí hale druhý celek tabulky BK Ústí nad Labem (sobota, 15 hodin) a BK Chomutov (neděle, 10 hodin), jenž má na desáté příčce shodnou bilanci šesti vítězství a pěti porážek jako domácí.

I z toho vyplývá, že o atraktivitu obou duelů je předem postaráno, takže příznivci basketbalu by si souboje pod vysokými koši neměli nechat v žádném případě ujít.