Podrobnosti o chystaném atraktivním měření síl zná ze všech nejlépe trenér J. Hradec Karel Forejt. „Zjišťuju si informace, jak se dá,“ usmíval se včera dopoledne. Pečlivě prohlížel zejména stránky zlínského klubu. „Moc toho tam nedávají, ale budeme počítat s tím, že soupeř přijede kompletní a ještě bude doplněn o dva pendly z Prostějova.“ Forejt už se několikrát vyjadřoval k faktu, že jeho tým narazí právě na Zlín. „Vybírat si nemůžete,“ poznamenal těsně před startem vyřazovací části.

„V náš prospěch hovoří, že jsme Zlín dvakrát v základní části porazili, ale to nesmí svádět k nějakému podcenění. To by nebylo na místě. Máme proti sobě velmi silného protivníka.“ Říká Forejt a upozorňuje, že právě Zlín byl nejlepším týmem druhé poloviny základní soutěže!

Zdravotní problémy se zatím Jihočechům vyhýbají. „Potíže nikdo neměl, musíme to ale zaťukat,“ opatrně rekapituluje trenér. „V neděli můžeme počítat i s Tomášem Šustkem, otázka Holandy je otevřená.“ Podle Forejta ale moc nadějí není, že by se Jiří Holanda (183 cm, 70 kg) na palubovce jindřichohradecké sportovní haly objevil.

Atmosféra na tréninku domácího celku byla velmi sympatická. Po nervozitě nebyly ani stopy. „Spíš z kluků cítím obrovské odhodlání,“ všiml si jindřichohradecký kormidelník. „Uvidíme, v této sérii ale budou rozhodovat maličkosti, aktuální forma, psychická odolnost.“

První zápas se odehraje už zítra od 18.00. Domácí se sejdou normálně před stře〜tnutím stejně jako v základní části. Žádný výjimečný předzápasový trénink před play off neplánují. „Když něco neděláte celou sezonu, nemá cenu to před play off měnit,“ domnívá se Karel Forejt.