Velkým propadákem skončila mistrovská premiéra jindřichohradeckých basketbalistů v sezóně 2017/2018. V úvodním kole nejvyšší soutěže utrpěli jindřichohradečtí basketbalisté debakl v Opavě, když inkasovali 107 bodů a nadělali 27 ztrát. Mají nad čím přemýšlet, napravit reputaci si mohou v dalším zápase, který je čeká ve středu 11. října v Brně, začátek je v 19 hodin.

Hosté od prvních vteřin v Opavě působili dojmem, jakoby se na hřišti potkali poprvé. Obrana zmatkovala, z čehož pramenila jednoduchá zakončení domácích hráčů. Ti zápas zakončili s neuvěřitelnou střeleckou bilancí dvoubodových pokusů 75 procent (30/40)! Častokrát měli při protiútocích dálnici do koše Basketu FIO doslova vydlážděnou.

Jihočeský celek za první poločas dostal šedesát bodů, prohrával 43:60 a nic se sedmnáctibodovou ztrátou neudělal ani po přestávce. Šance mu svitla poté, co ve třetí čtvrtině Opava nasbírala za dvě minuty 6 faulů a Martin Gniadek s Filipem Zbránkem usedli na lavičku. Chvíli tak pod koši kraloval Chris Tawiah, díky jehož bodům a doskokům ztráta klesla na deset bodů, ale to bylo vše. S jeho únavou a potřebným vystřídáním se vše vrátilo do vyjetých kolejí a na hřišti pak víceméně existovalo jen jedno mužstvo.

Karel Forejt (J. Hradec – trenér): „Chtěli jsme si do zápasu přinést pohodu z přípravného období, což se nám bohužel nepovedlo. Za všechno hovoří jedna cifra, a sice našich sedmadvacet ztracených míčů. S takovým číslem nemůžeme v Opavě dosáhnout ani na sympatický výsledek. Věřil jsem, že dokážeme odehrát lepší zápas, ale náskok domácích neustále narůstal, protože proměňoval z jednoduchých pozic a my naopak koše několikrát nedali z vyložených šancí. S tím, jak odstup Opavy rostl, jsme víc a víc ztráceli hlavu a ani nevím, co bych řekl k tomu, co jsme předváděli v závěru. Snad jediným pozitivem našeho vystoupení je udržení početné rotace, kdy byli hodně na hřišti i naši mladí hráči.“