Chomutov se na lídra soutěže dobře připravil a nedal mu nic zadarmo. Už v úvodní desetiminutovce si vytvořil náskok, který postupně narostl na dvouciferný rozdíl a ten si dokázal udržet až do konce třetí periody. Závěrečná čtvrtina však zcela jasně patřila favoritovi, který manko stáhl už za necelé tři minuty a vedení už nepustil, když tuto část ovládl v poměru 34:15.

„Hrálo se rychle, což jsme chtěli, ale nedařilo se nám proměňovat střely, hlavně z dálky. Navíc jsme se trápili u trestných hodů, kterých jsme měli přes čtyřicet, ale úspěšnost byla velmi mizerná. Naopak Chomutov začal utkání velmi dobře, hráči se trefovali z dálky a jejich fyzická hra nám dělala obrovské problémy celý zápas. Tým se nastartoval až ke konci třetí čtvrtiny, kdy vnesli na hřiště velmi dobrou energii z lavičky Tomáš Grunt a Ondra Plášil. Hráči si nakonec splnili svoje povinnosti, ale očekáváme od nich víc, hlavně co se týče práce na doskoku v obraně. Do nejbližších utkání musíme zapracovat opět na fyzičnosti, práci na doskoku a určitě i zlepšit souhru na obou polovinách hřiště, tak abychom to utkání nezvraceli buď ve třetí, nebo čtvrté čtvrtině, ale byli jsme schopni ho kontrolovat celých čtyřicet minut. Navzdory tomu, že hra tři čtvrtiny nevypadala tak, jak si představujeme, tým ukázal znovu charakter a že bojuje za každých okolností a za každého stavu. Odměnou nám je vítězství, které nás však stálo hodně sil,“ konstatoval trenér hradeckých basketbalistů Andrej Červenka.

V dalším kole GBA Lions budou hájit neporazitelnost v neděli 22. října doma proti Liberci (16 hodin).

BK Levharti Chomutov – GBA Lions Jindřichův Hradec 83:91 (28:19, 45:37, 68:77)
Nejvíce bodů: Macháč 24, Boyko 19, Hlava 18, Seifert 7 – Kábrt 20, Valentíny 19, Linis 17, Jansa 14, Vondra 12. Trojky: 6:8. Fauly: 32:18. Trestné hody: 9/17:23/41. Doskoky: 45:43. Rozhodčí: Ulrych, Kočovský. Diváci: 352.
Další výsledky 5. kola
Plzeň – Litoměřice 58:79, SP Basket – Polabí 81:73, Liberec – Sokol Pražský 88:84, USK Praha B – Radotín 74:59.