V kádru nováčka basketbalové nejvyšší soutěže se ve středu objevila první zahraniční akvizice. Jedná se o 26letého amerického pivota Zacka Atkinsona, jenž naposledy působil v kolumbijské lize v týmu Bayside. Podkošový hráč vysoký 206 centimetrů by se měl v dresu Lions poprvé představit už v zítřejším utkání na chomutovské palubovce.

A jak se vlastně příchod této posily seběhl? „Vzhledem ke zranění Fröhdeho jsme potřebovali čtvrtého pivota na pozici čtyři i pět a od basketbalových agentů jsme dostali tip právě na tohoto hráče. Měli jsme možnost na internetu zhlédnout některé zápasy, v nichž nastoupil, a na základě toho se vedení klubu rozhodlo jej kontaktovat. Zatím je u nás na zkoušku a uvidíme, jak rychle se mu podaří s naším mužstvem sžít a jak se mu bude dařit. Podle mých informací už má Atkinson vyřízenou registraci a měl by být tedy k dispozici pro sobotní utkání v Chomutově," informoval trenér jindřichohradeckých basketbalistů Karel Forejt.

Jihočeši si po středečním senzačním vítězství nad úřadujícím vicemistrem z Prostějova 97:82 (zpravodajství z utkání na straně 27) výrazně pozvedli sebevědomí před dost možná klíčovou sérií čtyř zápasů. „Po návratu z Chomutova hrajeme dvakrát doma s Kolínem a pražským USK, pak jedeme do Svitav. To všechno jsou protivníci, s jimž musíme vytěžit co nejvíce bodů, abychom se vzdálili baráži, nebo přiblížili play off," dodal kouč.

ZACHARY LEMAR ATKINSON (USA)
Ročník: 1986
Výška/váha: 206 cm/100 kg
Pozice: pivot
Dřívější působiště:
Bayside de San Andres (Kolumbie), Harbour Heat (Nový Zéland), Oita Heat Devils (Japonsko), La Palma, Lobe Huesca (Španělsko), University of California Irvin (USA)