Domácí favorit, jemuž patří druhá příčka tabulky, od úvodního rozskoku hrál nátlakově a hostům, kteří sice po trojce Terrella Lipkinse vedli 3:2, nedal ani vteřinu na vydechnutí. Celoplošnou obranou je nutil k chybám, nedovolil jim jediné jednoduché zakončení. Naopak Pardubičtí si sami připravovali jasné pozice.

V první čtvrtině jihočeský celek proměnil dvě střely z 15 pokusů (13,3%) a ztratil 5 balónů. Pardubice daly 15 košů z 21 střel (71,4%) a ztratily jediný míč. Po první čtvrtině vedly třiadvacetibodovým rozdílem, takže vlastně bylo po deseti minutách rozhodnuto.

Jenže domácí basketbalisty ani vysoký náskok neukolébal a nadále pokračovali ve výkonu z úvodní periody. Výsledkem bylo dvaašedesát nastřílených bodů za první poločas. V druhém kvartálu jindřichohradečtí Lions alespoň o něco zlepšili přesnost střelby (7/22 = 31,8%) a také výborně doskakovali. V druhém hracím období doskočili pro 14 míčů, z toho osmkrát v útoku, ale co naplat, když z druhých, třetích a v jednom případě i čtvrté šance proměnili jednu jedinou.

Po změně stran pokračovalo trápení Lvů, jejichž ztráta rostla. Poprvé byla čtyřicetibodová ve 27. minutě po trojce Domineze Burnetta (43:83), na rozdíl 50 bodů vytáhl stejný hráč skóre v úvodu posledního dějství (31. – 45:95). Brzy bylo jasné, že trojcifernému přídělu hosté neujdou, stovkou je počastoval proměněnou šestkou Kamil Švrdlík (33. – 47:100). Závěrečných sedm minut patřilo Hradci, vyhrál je 26:12 a aspoň trochu si vylepšil náladu.

Karel Forejt, trenér Lions: „Pardubice to měly s námi jednoduché. Hrály si s námi jako kočka s myší, přitom ušetřily síly. Je vidět, že jsou na vítězné vlně, hrají v pohodě. Mají sice náročný program, ale únavu dobře vstřebávají, protože jsou úspěšní. Proti nám obdivuhodně vletěly do zápasu, měly velkou potenci. My jsme předvedli výkon, za který se musíme stydět."

Theodor Dlugoš, rozehrávač Lions: „Předvedli jsme náš nejhorší výkon v této sezóně. Z toho, na co jsme se týden připravovali, jsme neudělali na hřišti nic."

V příštím kole se Lvi naposledy v základní části představí doma. V sobotu bude jejich soupeřem Ústí nad Labem (18 hodin).

PARDUBICE – J. HRADEC 112:73 (35:12, 62:33, 92:45)
Sestavy a body: Pandula 22, Burnett 20, Wall 18, Autrey 17, Škranc 10, Švrdlík 9, Roub 6, Kotas 4, Nečas 4, Kohout 2 – Lipkins 24, Šustek 13, Fait 9, Canty 8, Šoula 8, Dlugoš 5, Stegbauer 3, Brooks 2, Zuzák 1, V. Novák, Hejda, Tawiah.
Trojky. 9:13. Fauly: 15:20. Trestné hody: 27/23:1712. Rozhodčí: Hošek, Kapl, Blahout. Diváci: 876.