Jindřichohradecký prvoligový klub přivedl nové posily. Doma se tým poprvé představí 25. a 26. srpna proti litevskému Kaunasu

„Vedení nám jako cíl vytyčilo postup do semifinále play off, ale my bychom rádi došli ještě dál,“ tvrdí odhodlaně hrající kouč basketbalistů Aleš Kočvara.

Ten k týmu přišel z Liberce zhruba v polovině minulé sezony, která však pro jindřichohradecký celek skončila hodně nešťastně. Porážkou v posledním utkání základní části se totiž připravil o postup do vyřazovacích bojů a obsadil konečnou devátou příčku.
Také proto nastalo během letní pauzy poměrně značné posilování kádru, z něhož odešel prakticky pouze Petr Malach.

Synáček a spol.

Patrně nejvýznamnější posilou je vynikající střelec Vojtěch Synáček (198 cm), jenž v poslední sezoně hrál za Chomutov a jeho loňské statistiky hovoří velmi výmluvně: průměr bodů na zápas 13,73, 38 trojek a 81procentní úspěšnost trestných hodů.

Vedení klubu se také podařilo definitivně dotáhnout přestup Jakuba Gazdy a Zdeňka Šebely z BBK Brno, kteří už ale jindřichohradecký dres oblékali v závěru minulé sezony. Ze stejného klubu k Vajgaru zamířil i Jan Rotrekl a nyní se dojednává také příchod dvou talentovaných mladíků Martina Prince z Humpolce a Marka Moudrého z Kyjova, kteří v uplynulém ročníku startovali v lize U20.

„Do společné přípravy se zatím nezapojil Tomáš Budínský, který doléčuje zranění a má individuální plán. Z pracovního pobytu na Islandu by se měl koncem srpna navíc vrátit Jiří Dvořák. Počítáme se šestnáctičlenným kádrem a podle potřeby bychom měli nadále využívat i pendly z nejvyšší soutěže Jiřího Holandu a Tomáše Šustka. Složitější situace je zatím ohledně Vladimíra Sismilicha. V jeho případě se čeká na vývoj situace v BC Brno, jenž má ekonomické potíže,“ poznamenal předseda BK J. Hradec Libor Žižka.

Hrajícím asistentem Kočvary bude i v nadcházející sezoně Petr Němec, v této pozici naopak na vlastní žádost skončil Rudolf Hauser. Novým technickým vedoucím družstva byl pak jmenován bývalý hráč třetiligového Slovanu J. Hradec Aleš Holič.

POSILOVNA. Jindřichohradečtí basketbalisté také ve čtvrtek odpoledne polykali tréninkové dávky v posilovně Fitclubu BB na sídlišti Pod Kasárny. Nechyběli mezi nimi ani nové posily prvoligového týmu Vojtěch Synáček (snímek nahoře) a Jan Rotrekl.
Foto: Deník/Zdeněk Prager

Derby s Pískem

Před startem druhé nejvyšší tuzemské basketbalové soutěže odehraje jindřichohradecký celek také několik přípravných duelů. Doma se svým příznivcům poprvé představí ve dvou atraktivních soubojích s druholigovým litevským týmem Atletas Kaunas (25. a 26. srpna, 19 hodin). Následovat bude souboj s BK Chomutov (4. září) a se čtyřnásobným rakouským šampionem Kapfenberg Bulls (11. září).

Mistrovské boje BK J. Hradec zahájí 20. a 21. září v Pardubicích a Prostějově, premiéra pod domácími koši čeká hráče hned další víkend 27. a 28. září, kdy přivítá Benešov a Vyšehrad. Určitě velice zajímavé bude jihočeské derby se Sokolem Písek, který první ligu odkoupil od Rokycan. U Vajgaru se tento celek představí 25. října. Play off a boje o záchranu budou zahájeny 28. a 29. března.

Aktuální kádr

Kmenoví hráči: Aleš Kočvara, Petr Němec, Vojtěch Synáček, Ondrej Procházka, Jakub Gazda, Zdeněk Šebela, Jan Bubeník, Viktor Mikeš, Tomáš Novotný, Jan Rotrekl, Tomáš Budínský, Jiří Dvořák, Petr Houška, Ondřej Houška, Martin Princ, Marek Moudrý.

Pendlové: Jiří Holanda (Děčín), Tomáš Šustek (Liberec), Vladimír Sismilich (?, BC Brno).

Trenér: Aleš Kočvara. Asistent trenéra: Petr Němec. Vedoucí mužstva: Aleš Holič.

Vsadili jsme na tým bez hvězd


Rozhovor s hrajícím trenérem Alešem Kočvarou čtěte zde.