V sobotu přijede Benešov (18), v neděli Vyšehrad (10).

Po úvodní porážce v Pardubicích (47:78) a vítězství v Prostějově (77:58) nyní „dlouháni“ od Vajgaru podstoupí konfrontaci s týmy Benešova (v sobotu v 18 hodin) a Vyšehradu (neděle 10 hodin), které by měly patřit ke špičce druhé nejvyšší soutěže.

A to oba soupeři potvrdili hned v úvodním dvoukole. Benešov vysoko zdolal pražskou Spartu 97:47 i Trutnov 107:84, Vyšehrad si se stejnými soupeři poradil 81:66 a 91:62.

„Vyšehrad patří k elitní prvoligové společnosti již tradičně a těží hlavně se své úspěšné a široké mládežnické základny. Benešov se mezi špičku zařadil v uplynulé sezoně a letos se navíc posílil. Husár, Kysela, Kožant či Hruban se Zachrlou představují velkou sílu,“ je si vědom kvalit protivníků šéf BK J. Hradec Libor Žižka.

Kompletní kádr

Domácí tým by se však do seznamu uchazečů o nejvyšší příčky v právě zahájené sezoně také rád zapsal. I proto se dají očekávat utkání špičkové prvoligové úrovně.

Kádr kmenových hráčů J. Hradce je kompletní, jako vždy se dojednává pouze start obou pendlů z Mattoni NBL Jiřího Holandy (Děčín) a Tomáše Šustka (Liberec).

„Věřme, že náznak zlepšené střelby z posledního duelu v Prostějově se projeví i teď o víkendu. To je jediná slabina, která zatím tak trochu sráží naší jinak velice kvalitní hru. Ale budeme v domácím prostředí, takže doufám, že se naši elitní střelci publiku pořádně předvedou,“ přeje si Žižka.

Jindřichohradecký celek si před sezonou jako cíl vytyčil postup do semifinále play off a dá se očekávat, že pro úspěch udělá maximum. A to by rozhodně nemělo nechat chladnými ani příznivce basketbalu!
Jejich hlasivek bude jistě zapotřebí. Například Benešov většinou doprovází k zápasům venku i jeho „divoký“ fanklub, který svým oblíbencům dokáže vytvořit velmi bouřlivé prostředí.

PROGRAM ZÁPASŮ


Rozpis 1/2 základní části I. ligy
1. kolo – sobota 20. září: Pardubice B – BK JH (78:47)
2. kolo – neděle 21. září: Prostějov B – BK JH (58:77)
3. kolo – sobota 27. září: BK JH – Benešov
4. kolo – neděle 28. září: BK JH – Vyšehrad
5. kolo – sobota 11. října: Sparta – BK JH
6. kolo – neděle 12. října: Trutnov – BK JH
7. kolo – sobota 25. října: BK JH – Písek
8. kolo – neděle 19. října: volný los
9. kolo – sobota 8. listopadu: BK JH – Sokol pražský
10. kolo – neděle 9. listopadu: BK JH – Plzeň
11. kolo – sobota 22. listopadu: Ostrava – BK JH
12. kolo – neděle 23. listopadu: Zlín – BK JH
13. kolo – sobota 6. prosince: BK JH – Ústí nad Labem
14. kolo – neděle 7. prosince: BK JH – Chomutov