Vstup do zápasu byl ze strany domácích velmi nervózní, a tak se ihned jejich protivník ujal vedení. Skóre se sice velmi rychle opět vyrovnalo, ale ne na dlouho a hosté si od druhé čtvrtiny postupně vytvořili až šestnáctibodový náskok.

Hráči Basket Fio banky však zbraně nesložili a i díky divákům, kteří je hnali za úspěchem, zvládli výsledek zápasu v závěrečné desetiminutovce převrátit na svoji stranu.

Do druhého, rozhodujícího duelu v Hradci Králové si tak Jihočeši povezou velmi těsný tříbodový náskok. Vítězem baráže se stane celek, který bude mít po dvou zápasech lepší skóre.

Stínem koncovky tohoto utkání bylo smolné zranění kolena domácího rozehrávače Ediho Sinadinoviče, což pro srbskou akvizici znamená s největší pravděpodobností konec sezony a pro hradecký tým citelné oslabení.

Karel Forejt, trenér J. Hradce: „My do zápasu šli s tím, že chceme zvítězit. Což se povedlo. Nás nezajímá rozdíl. Je to polovina z tohohle dvojutkání a my vedeme. Z tohohle pohledu spokojenost. S naším výkonem však úplně spokojení být nemůžeme. Měli jsme spoustu děr v obraně. Soupeř zaznamenal několik jednoduchých košů. Tohle musíme zlepšit. Mrzí mě zranění Ediho Sinadinoviče. V neděli je druhé dějství a my se na něj velmi dobře připravíme.“

Lubomír Peterka, trenér Hradce Králové: „Podle mě jsme si touto tříbodovou porážkou vytvořili dobrý odrazový můstek do domácího zápasu. A za to jsem rád. Očekávali jsme těžké utkání. Vzhledem k průběhu jsme možná mohli i sahat po vítězství, avšak my jsme neproměnili některé šance. Řekl bych, že vyhrálo šťastnější družstvo. V neděli se pokusíme náš výkon zlepšit a uvidíme, jak to dopadne.“

Jindřichův Hradec – Hradec Králové 96:93 (23:20, 41:52, 70:79)
Body: Upchurch 34, Stegbauer 18, Zuzák 15, Fait 7, Bašta 6, Sinadinovič 5, Dlugoš 5, Petrič 4, Rhymes 2 – O. Peterka 27, Jiříček 19, M. Peterka 18, Marquardt 16, Andres 8, Kolář 2, Majerík 2, Šírek 1.
Trojky: 14:10. Fauly: 18:19. Trestné hody: 16/23:13/23. Rozhodčí: Hošek, Scholze, Blahout. Diváci: 400.