Jindřichův Hradec – Šest dnů fyzicky náročné přípravy mají za sebou basketbalisté BK Lions J. Hradec, kteří absolvovali soustředění v Chlumu u Třeboně. Atletika, posilovna, švihadlo, gymnastika – tak byly zaměřeny tréninky, které absolvovali u Hejtmanu hráči nováčka Mattoni NBL pod vedením hlavního kouče Karla Forejta.

Od úterka se basketbalistům do rukou navrátil i míč, ale také doma se nadále budou věnovat především nabírání a dolaďování fyzické kondice. Navíc ovšem již Lvi začnou pilovat technické dovednosti, nové obranné i útočné systémy a celkovou společnou souhru.
Zároveň se z plné přípravy dostanou na palubovku i v přátelských zápasech. Ten první je na programu již v pátek od 17 hodin, kdy do jindřichohradecké městské sportovní haly zavítá prvoligové JBC MMCIté Brno.


„V rámci první fáze přípravy na nás poté budou čekat ještě tři zápasy," sdělil Radim Valcha, jenž se v BK Lions stal novým sportovním ředitelem a rovněž tiskovým mluvčím.


Hovořil o zápasech v Brně (30. srpna), Komárnu (31. srpna) a Nitře (1. září). Doma se pak hráči nejlepšího jihočeského týmu představí zase až v polovině září, pokud se podaří dohodnout zápas s rakouským Klosterneuburgem. „O předposledním zářijovém víkendu pak budeme pořádat prestižní turnaj, na kterém jsou již jistými účastníky Prostějov, který je ostřílený pravidelnými starty v evropských pohárech, a Komárno, což je vicemistr Slovenska," informoval Valcha.


V dnešním přípravném utkání proti Brnu, na které mají diváci vstup zdarma, se fanoušci mohou těšit na nové tváře v dresu Lions. Hlavními třemi posilami by měli být pivotmani Radim Kramný (ze Svitav, 215 cm), Tomáš Vošlajer (Nový Jičín, 211 cm) a ofenzivní rozehrávač Jan Pavlík (Zlín, 186 cm), do hry se možná podívá i nový mladík Petr Šlechta (Písek, 17 let). Stále ještě probíhají jednání o přestupu Ondřeje Dygrýna z Opavy (křídlo, 190 cm).

Roman Pišný