Hosté přijeli s devíti českými hráči, čtveřici cizinců nepřivezli. Naopak Brno mělo Dordeho Leliče a Kentwana Smitha. Domácí podkošová převaha se tak aspoň vyrovnávala neúčastmi Mladena Primorace a Canyona Barryho.

Fio Basket vložil do nástupu mnoho energie, bránil velmi dobře, díky čemuž v průběhu druhé čtvrtiny dosáhl až na třináctibodový náskok (13. – 25:12). Taková ztráta donutila Brno k tomu, aby zaplo v obraně také. Zbytek druhé periody vyhrálo 19:6, když ze hry dostalo za osm minut jen dva koše. V polovině zápasu mělo pětibodový náskok.

Po změně stran se jindřichohradecký celek dotáhl až na rozdíl koše (23. – 40:42), když se střelecky dařilo Lukáši Stegbauerovi, jenž dal 7 bodů v řadě. Díky bojovnosti se v posledním kvartálu Fio Basket dostal dokonce i do vedení (35. – 55:52), když trefil jednu ze svých pěti trojek (střelba 9/5 = 55,6%) Theodor Dlugoš. Nastřílel celkem 17 bodů, což je jeho životní maximum v nejvyšší soutěži, v níž odehrál 54. zápas.

Přílišná bojovnost hostů se nakonec ukázala jako kontraproduktivní, neboť ve snaze o agresivní obranu hodně faulovali. Pět osobních chyb brzy postupně vyřadilo Martina Baštu, Dalibora Faita a Stegbauera, a to se ukázalo v závěru jako rozhodující, když domácí celek z 8 posledních doskoků získal 7, z toho 4 útočné. Závěrečné dvě minuty proto hosté prohráli 0:7.

Baráž, která se hraje na dva zápasy, přičemž rozhoduje součet bodů, načne Fio Basket v pátek 11. května od 18 hodin doma. Odveta je poté na pořadu v neděli v Hradci Králové.

Rudolf Jugo, trenér J. Hradce: „Byl to pro nás poslední test před baráží, ale nebyli jsme kompletní. Odehráli jsme hlavně v obraně dobrý zápas. Rozhodly naše tři čtyři zbytečné ztráty míče, které způsobily propad ve skóre.“

Theodor Dlugoš, rozehrávač J. Hradce: „Na obranné polovině jsme předvedli dobrý výkon, dostali jsme docela málo bodů. Doufám, že takhle zahrajeme i v baráži, ve které nám pomohou i cizinci. Naším cílem proti Královským Sokolům jsou dvě výhry.“

MMCité+ Brno – Basket Fio banka J. Hradec 67:60 (12:20, 36:31, 49:45)
Sestavy a body: Kozina 13, Smith 12, Lelič 11, Hrabovský 10, Tomanec 10, Jedovnický 7, Vašát 2, Kereselidze 2, Nehyba – Zuzák 18, Dlugoš 17, Fait 10, Stegbauer 7, Bašta 3, Šoula 3, Kantůrek 2, Fical, V. Novák.
Trestné hody: 34/24:14/10. Trojky: 3:8. Fauly: 20:32. 5OCH: 0:3 (32. Bašta, 36. Fait, 36. Stegbauer). Rozhodčí: Jedlička, Komprs, Kapaňa. Diváci: 131.