S další krutou porážkou se vrátily z Prahy basketbalistky strakonické U19 Chance. V 9. kole Bonver ŽBL prohrály s pražskou Slavií 114:66.

Výsledek vypadá hrozivě, na druhou stranu Slavia před sezonou výrazně posílila a patří ke špičce ligy. Momentálně je třetí. Před čtrnácti dny odjížděl z haly Slavie s podobným debaklem i Valosun Brno (110:65).
„Slavia má velmi dobře složené družstvo doplněné o skvělé cizinky. Není náhoda, že je nahoře a myslím, že mezi čtveřici nejlepších Slavia patří," pochválil nedělního soupeře trenér U19 Chance Petr Martínek.
Strakonické hráčky přesto držely v prvním poločase s vysokým favoritem krok a ještě na začátku druhého dějství Jihočešky po trojce Jitky Musilové chvíli vedly 27:28.
Právě Musilová si mimochodem vysloužila zejména za výkon v prvním poločase od trenéra Martínka slova chvály. Byla nejlepší střelkyní na palubovce z trojkové vzdálenosti. Z devíti pokusů za tři body se trefila pětkrát. Úspěšnou střelbou se může pyšnit také Michaela Gaislerová. Proměnila oba své pokusy za tři body a všechny trestné hody, které měla k dispozici. S dvaadvaceti nastřílenými body byla druhou nejlepší na hřišti za domácí Vaughnovou.
Ani solidní individuální statistiky však na Slavii, jejíž hráčky též nezůstávaly v jednotlivých činnostech pozadu, stačit nemohly.
Po poločasové přestávce Slavia vyvinula na Strakonice tlak, Jihočeškám se přestalo dařit a výsledkem byl narůstající rozdíl ve skóre.
„Myslím, že holky odehrály opravdu vynikajícím způsobem první poločas. Snažily se i v tom druhém, ale soupeř byl zkrátka po všech stránkách lepší. Hráčky pochopitelně nic nevzdaly, ale když vám začne s tak silným soupeřem ujíždět vlak, je těžké zase do něj naskočit," hájí své svěřenkyně trenér Martínek.
Strakonicím stále velice citelně chybí podkošová hráčka Michaela Drachovská. „Bojím se, že Drachovská bude chybět dlouho. Obnovila si zranění kotníku, který měla již dříve operovaný a v nejhorším případě to může znamenat i konec její kariéry," obává se Martínkův asistent Jiří Johanes.
Klub usilovně shání za Drachovskou náhradu, dříve než po novém roce se však nová podkošová hráčka ve Strakonicích zřejmě neobjeví. „České hráčky v tuto chvíli k dispozici nejsou. V karibských oblastech Ameriky, kde teď končí ligové soutěže, by se kvalitní hráčky snad našly, momentálně jsou však nad naše finanční možnosti," konstatuje Johanes.
Drachovská je navíc jednou z mála basketbalistek, které mají zkušenosti s nejvyšší soutěží.
Šanci hrát tak dostávají mladé hráčky, jak ostatně klub před sezonou sliboval. „Mladé holky to nemají jednoduché. Většina hraje dvě soutěže, v ženské lize prohrávají, důležité ale je, že neztrácejí bojovného ducha a mají chuť prát se dál," nachází hlavní pozitivum kouč Martínek.
Ostatní výsledky: Karlovy Vary – USK Praha 46:108, VŠ Praha – Ostrava 72:51, Trutnov – Žabiny Brno 74:68, Slovanka MB – Nymburk 58:71, Valosun Brno – Hradec Králové 68:81.

Fakta z utkání: Slavia Praha – U19 Chance 114:66 (25:25, 56:43, 90:50)Body: Vaughnová 32, Johnsonová 19, Johnová 17 – Gaislerová 22, Musilová 19, Krejčová 8. Střelba z pole: 49/32 – 36/18. Trojky: 17/10 – 20/8. Doskoky: 34:18. Ztráty: 10:11. Trestné hody: 22/20 – 6/6.