Jihočeši se na ošidnou partii chystají delší dobu, neboť o jejich poslední příčce bylo rozhodnuto už před startem play out Kooperativa NBL. „Čeká nás boj o všechno, dvojzápas, v němž chceme dokázat, že do nejvyšší soutěže patříme. Důležité bude navázat na zlepšenou obranu z posledních duelů a nechat na palubovce úplně všechno,“ poznamenal trenér jindřichohradecké Basket Fio banky Karel Forejt.

Královéhradečtí Královští sokoli procházeli prvoligovou sezonou značně suverénně, ale v rozhodující semifinálové sérii s Pískem to neměli vůbec jednoduché. Mužstvo od Otavy je pořádně potrápilo a po těsných výsledcích padlo s favoritem 1:2 na zápasy.

„Hradec Králové v první lize dominoval, ale v semifinále play off se s Pískem dost zapotil. Věřím, že rozdíl mezi Kooperativa NBL a první ligou se prokáže,“ přeje si kapitán jindřichohradeckých basketbalistů Stanislav Zuzák a zároveň připomněl barážové bitvy se stejným protivníkem z předminulé sezony.

„Doufám, že nedopustíme podobnou situaci, kdy jsme doma první zápas prohráli a pak museli vše napravovat až v odvetě na palubovce soupeře. Věřím, že nám pomohou naši výborní fanoušci,“ dodal Stanislav Zuzák.

Východočeské mužstvo se opírá především o české hráče, kteří mají zkušenosti i z nejvyšší soutěže. Zmínit lze rozehrávače Andrese, pivoty Majerníka s O. Peterkou či křídla Špačka a Jiříčka.

„Těsně před uzavřením přestupového okna Hradec Králové ještě doplnil soupisku o nymburské mladíky Koláře a M. Peterku,“ zmínil tiskový mluvčí Basket Fio banky Jan Šebek.

Velký pozor si jindřichohradecká defenziva bude muset dát na jediného zahraničního basketbalistu v dresu soupeře, americké křídlo Marquardta, který je klíčovým hráčem a prakticky rozhodl třetí semifinálový duel s Pískem.

Basket Fio banka by měla být v plné síle, tedy včetně všech cizinců, kteří vynechali závěrečný duel play out. Spoléhat bude především na střelecké schopnosti Upchurcha a dispečera hry Sinadinoviče.

Systém baráže je jednoduchý, jejím vítězem se stane tým, který bude mít po dvou duelech lepší skóre.