Lions v sobotu hostí Spartu Praha (18 hodin) v neděli se vydají na půdu Sokola pražského.

Oba soupeři se s bilancí jedenácti výher a šesti porážek momentálně nacházejí v tabulce před Jihočechy na druhém a třetím místě, ale je to tím, že mají odehráno o zápas víc. Čtvrtí Lions v dosavadním průběhu soutěže prohráli pouze čtyřikrát a k tomu si připsali už dvanáct vítězství. Proti oběma sokům navíc dokázali v první polovině sezony uspět. Na Spartě vyhráli 77:74, Sokol doma zdolali 75:68.

Přesto je čekají nadmíru obtížné duely, což si jindřichohradečtí basketbalisté moc dobře uvědomují. „Ale přes svátky jsme kvalitně potrénovali a doplnili chybějící fyzický fond, takže v tomto ohledu jsme dobře připraveni,“ poznamenal kouč Lions Karel Forejt.

Spartu považuje za jednoho z největších favoritů první ligy. „Mají velmi zkušený a vyvážený tým, řada hráčů působila v nejvyšší soutěži a třeba Američan Lyle byl svého času nejlepším střelcem Mattoni NBL. Uspět znamená podat nadlidský výkon,“ tvrdí.

Naproti tomu výsledky nedělního protivníka jsou podle Forejta překvapením soutěže. „Sokol má mladý a perspektivní tým, podobně jako my jej před zahájením soutěže vhodně obměnil a doplnil. Také to nebude nic jednoduchého, ale měli bychom mít k dispozici i zkušené extraligové pendly,“ dodal trenér.