Jihočeský celek nejprve nastoupil proti desátému Slavoji Litoměřice, ale první čtvrtinu prohrál 10:12. Ještě v poločase se soupeř držel "na dostřel", když hráči GBA k poločasové přestávce odcházeli do šaten s vedením 26:20. Po změně stran už se však projevila převaha favorita týmu. Po třetí čtvrtině hosté vedli o 24 bodů (55:31) a bylo prakticky rozhodnuto. Ve zbývajícím průběhu již k překvapení nedošlo a Hradec si tak odvezl vítězství 78:53.

O den později se basketbalisté z akademie představili na palubovce posledního Liberce, ale vývoj tomu zpočátku nenasvědčoval. Hosté museli zápas obracet až po změně stran, neboť po dvou čtvrtinách prohrávali 31:33. Druhý poločas však už proběhl podle papírových předpokladů a výsledkem je výhra GBA 69:48.

Po dvou výhrách se basketbalisté GBA dostali do čela nejvyšší soutěže s bilancí sedmi výher a jedné porážky. Jediným neporaženým týmem zůstává Písek, který má však o zápas méně.

Slavoj BK Litoměřice – GBA Jindřichův Hradec 53:78 (12:10, 20:26, 31:55)

Nejvíce bodů: Zajíc 12, Wiesner 8, Radimský 6 – Burda 18, Šipkovský 12, Noumeros 11, Stormark 9, Atanasovs 9. Trojky: 7:12. Fauly: 20:15. Trestné hody: 10/4:19/12.

YDEA Kondor Liberec – GBA Jindřichův Hradec 48:69 (21:15, 33:31, 40:51)

Nejvíce bodů: Rozsypal 21, Kořínek 11, Slowiak 8 – Noumeros 19, Atanasovs 15, Stormark 8, Burda 7. Trojky: 4:5. fauly: 10:15. Trestné hody: 20/10:11/6.