Jihočeský nováček se musel obejít bez nemocných spojek Jasanské s Vlkovou, což znamenalo velmi citelné oslabení. Do základu tak musely dorostenky Plucarová a Rytířová, které však měly v nohách velmi těžký zápas se Slavií, podobně jako hostující budějovické hráčky.

Favorizované Kobylisy, které atakují prví příčku tabulky, se dostaly hned od začátku do vedení, které plynule navyšovaly a už do přestávky si vytvořily rozhodující náskok.

Po změně stran se Hradečanky sice herně zvedly, ale na nějaký zvrat pomýšlet nemohly.

Iva Jonová, trenérka Házené J. Hradec: „Vzdorovali jsme jen 13 minut, pak skóre v náš neprospěch začalo narůstat a dolů šla i psychika hráček. Nebojovali jsme, nebylo tam nasazení, vůbec jsme to nedokázali zlomit. Myslím, že se tomu holky moc poddaly. Snažili jsme se hodně střídat, ale nic nepomáhalo. První poločas byl opravdu hodně nepovedený. Po obrátce se tým trochu vzchopil, začali jsme i lépe bránit, ale nepřálo nám ani štěstí, o čemž svědčí i deset nastřelených tyček.“

V dalším kole se jindřichohradecké házenkářky v neděli 2. prosince představí na palubovce sedmého Havlíčkova Brodu (12 hodin).

Házená J. Hradec - Sokol Kobylisy 27:38 (12:21)
Branky: A. Dolejšová 6, Plucarová 6, Zahradníková 5/1, Březinová 3, T. Dolejšová 3, Rytířová 2, E. Kovářová 1, Hauserová 1 – Továrková 8, Orságová 8, Křivánková 6, Janoušková 6, Šindelářová 4, Vilímová 3/1, Grgičevičová 1, Issová 1, Novotná 1. Sedmičky: 1:2. Vyloučení: 1:3. ŽK: 3:2. Rozhodčí: Rutta, Větrovský.