Jindřichohradečtí basketbalisté v I. lize prohráli na Vyšehradě.

Na palubovce Sokola Vyšehrad, loňského účastníka Mattoni NBL, v neděli podlehli devítibodovým rozdílem 67:76 a vedoucí příčku tak po týdnu znovu přepustili Chomutovu.

Jihočeši se sice museli obejít bez svého nejlepšího střelce Jana Tomance, jenž na tréninku utrpěl zlomeninu nosu a musel podstoupit chirurgický zákrok, což ovšem podle kouče BK Lions není omluvou pro nepřesvědčivý výkon.

„Neodvedli jsme to, čeho jsme schopni. Tomancovy body i doskoky nám pochopitelně citelně chyběly, ale myslel jsem si, že je mužstvo schopné takový zápas zvládnout i bez něho. Bohužel se tak nestalo,“ neskrýval rozčarování trenér Karel Forejt.

O vítězství Vyšehradu podle něj rozhodla především lepší úspěšnost střelby a také zkušenost elitních hráčů soupeře, kteří si svou šikovností dokázali vynutit řadu faulů.

„Domácí měli k dispozici třicet trestných hodů, my pouze devět. Je to tím, že ostřílení matadoři jako Skořepa, Velenský či Lipold si dokáží dojít pro faul, zatímco my ze soubojů tuto výhodu vytěžit neumíme, což je do jisté míry dáno naší menší zkušeností. Navíc jsme ve druhém poločase nenavázali na dobrou obrannou fázi z úvodu střetnutí,“ podotkl.

V dalším kole jindřichohradečtí Lions přivítají v pátek od 20 hodin ve své hale béčko Prostějova a jejich jednoznačným cílem je vítězství.

„Půjdeme do zápasu s touhou odčinit nepovedené vystoupení v Praze a chceme opět navázat na výkony, které nás zdobily před porážkou na Vyšehradě,“ dodal Forejt.

fakta z I. ligy


VYŠEHRAD – J. HRADEC 76:67 (18:14, 31:30, 48:52)


Body: Skořepa 17/2 trojky, Velenský 16/3, Lipold 15, Hrubý 12, Široký 8/2, Skokánek 4, Šmůla 2, Dvořák 2 – Holanda 19/3, Prachař 15/1, Koranda 8/1, Švejda 7/1, Čech 6, Eisman 4, Šustek 4, Studený 2, Sahan 2.

Trojky: 8:6. Fauly: 16:23.

Trestné hody: 30/24:9/7.