Tamní podnik byl zároveň mistrovstvím seriálu, proto měl zvýhodněný koeficient (1,5x) bodování. Však se také o vyšší body z 15. ročníku „Vožického maratonu“ snažil veliký počet 465 jezdců, z toho 130 v dětských kategoriích.

Na dlouhé trati, jež měřila 45 kilometrů s devítisetmetrovým převýšením a vedla přes Hadí horu u Janova, Radvanov, Krchovu Lomnou, Hrachovice, Hlasivo, Řemíčov, Křtěnovice a Zhoř, se dařilo jindřichohradeckým bikerům ze stáje Prodoli Racing Team. David Kníže totiž připsal do týmového hodnocení velkou sumu bodů za zisk titulu jihočeského mistra mezi muži 30-39 let. V pohárovém pořadí je v této kategorii po pěti závodech v čele. Jeho stájový kolega Tomáš Raba dojel v Mladé Vožici třetí ve své věkové třídě, získal 135 bodů a upevnil si zatímní druhou pozici v pořadí mužů nad 50 roků. V týmovém pořadí Prodoli celkově vede, avšak na druhý APEX-BIKE team Tábor má náskok pouze 28,5 bodu.

Pětisetmetrové převýšení zdolávali závodníci na kratší distanci (27 km), která zčásti kopírovala trasu maratónu. Na ní největší úspěch zaznamenal Martin Lepič, další z jezdců Prodoli, jenž vyhrál mezi muži 40-49 let, v níž je prozatím celkově osmý. Hned za ním dojel Martin Meloun z Cyclingu J. Hradec, na druhé příčce ztrácel 44 vteřin. Výborné čtvrté místo v téže kategorii získal Miroslav Horký ze Žďáru u N. Včelnice. Na bronzový stupeň mu chybělo jen 10 sekund.

Docela náročný závod organizátoři přichystali pro mládež do 14 roků, měřil 8,3 km a děti při něm musely zvládnout skoro dvousetmetrové převýšení. Trať dostala název Šelmberk, jelikož se táhla okolo stejnojmenného hrádku. Výborně ji projel třeboňský mladší žák Daniel Samuel Herejk, jenž skončil čtvrtý. K mistrovskému bronzu mu scházel jenom kousíček.
Příští pohárový závod se koná v sobotu 19. srpna v Jistebnici.

Dlouhá trať (45 km)
D1 muži 50 a starší (30/210): 3./46. Tomáš Raba (PRODOLI Racing Team), 10./98. Petr Hlinka (Z Bike team Třeboň). C1 muži 40-49 let (78/210): 23./66. Vlastislav Pivec (BS JOMA J. Hradec). B1 muži 30-39 let (55/210): 1./5. David Kníže (PRODOLI Racing Team), 17./59. Ivan Suč (Restaurace Černej Pták J. Hradec). A1 muži 19-29 let (33/210): 14./42. David Lukš (Cyklo ATOM cycling team), 16./75. Jan Grünn (CK RBB Invest J. Hradec).

Krátká trať (27 km)
C2 muži 40-49 let (31/125): 1./7. Martin Lepič (PRODOLI Racing Team), 2./9. Martin Meloun (JH Cycling), 4./16. Miroslav Horký (Žďár), 31./123. Oldřich Beran (Kunžak). A2 muži 19-29 let (15/125): 5./20. Filip Trnka, 12./62. Marek Vaclík. M3 junioři (19/125): 6./36. Jiří Koktavý (všichni Z Bike team Třeboň), 9./41. Oldřich Beran ml. (Bike klub Kunžak) 15./62. Václav Činčura (Z Bike team Třeboň).

Děti (8,3 km)
ZZ1 mladší žákyně (12): 10. Veronika Horká (Žďár). MZ2 starší žáci (15): 11. Patrik Pršanec, 12. Dominik Pršanec. MZ1 mladší žáci (28): 4. Daniel S. Herejk, 13. Vít Zadražil, 19. David Voneš (všichni Z Bike team Třeboň).