Tímto ziskem si jihočeský celek při premiérovém účinkování v extralize již prakticky zajistil konečnou třetí příčku, o níž by ho mohla připravit pouze bohapustá teorie.

Boxeři od Světa čelili soupeři, jenž měl v sestavě pětici českých reprezentantů, ovšem při zahajovacím ceremoniálu šéf třeboňského boxu Miroslav Foral prohlásil, že jeho tým zvítězí. Přestože slova byla zprvu brána jako ironická, tak se málem vyplnila.

„Pokud by rozhodčí v polotěžké váze neměli strach z toho, aby nechali vyhrát Dušana Kabáta, pak bychom nad Ústím zvítězili. Bylo tu na dvě stovky diváků, kteří nám aplaudovali a gratulovali k remíze, i když vyjadřovali přesvědčení, že jsme měli vyhrát," uvedl Miroslav Foral.

Boxu znalé publikum totiž poznalo otočený verdikt proti Třeboni ve váze do 81 kilogramů.

TŘEBOŇ – ÚSTÍ NAD LABEM 8:8
Do 56 kg: hosté mají s obsazením bantamové váhy pravidelně velké potíže, tentokrát jejich borec nedokázal shodit kilogramy, aby se do váhové kategorie vůbec vešel. Bez boje – 2:0.

Do 60 kg: domácí Erik Teplý sice prohrál na body s Erikem Agateljanem, ale podal výkon, kterým se zase o krok přiblížil české špičce – 2:2.

Do 64 kg: na vysokého Viktora Agateljana nenašel Bazy Judger žádný návod – 2:4.

Do 69 kg: úžasnou podívanou nabídla welterová váha, v níž třeboňský Miloš Bártl fantasticky zvládl bitvu proti mnohonásobnému českému mistrovi Jakubu Korbelovi, jehož hodně rozbil – 4:4.

Do 75 kg: ve střední váze nastoupil domácí Petr Niemerfroh, jenž boxoval teprve podesáté, proti Martinu Svobodovi, který se blíží k 170 zápasům. Měla to být jasná záležitost ústecké hvězdy, ale byla to show třeboňského boxera, který přesně mířenými údery vzal favoritovi dech – 6:4.

Do 81 kg: jako lev se rval Dušan Kabát. Vyhrál u publika, ale sudí zvedl ruku Marku Vaněčkovi… – 6:6.

Do 91 kg: bitva gladiátorů v těžké váze byla jednoznačnou záležitostí Adama Kolaříka, který Tomáše Vaněčka nijak nešetřil – 8:6.

Nad 91 kg: Víta Růžičku nahradil Michal Černý, projevil statečné srdce, avšak po první ráně od Rudolfa Helešice byl tak otřesen, že rozhodčí mač raději ukončil – 8:8. 

Extraliga boxu
1. Ústí nad Labem ⋌5 3 2 0 52:28 8
2. Rohovník/Děčín ⋌4 2 2 0 38:24 6
3. Třeboň ⋌5 1 2 2 36:42 4
4. Č. Kamenice/Most ⋌4 0 0 4 16:48 0

Autor: Roman Pišný