Jihočeši však doplatili nejen na skutečnost, že neobsadili lehkou váhu, ale také na bezostyšné otočení výsledku v lehkém welteru.
Na Hanou přijeli hosté na poslední chvíli, potkaly je na cestě nečekané uzavírky a navíc si zabouchli v autě klíčky… Mezi provazy v sokolovně na prostějovském Skálově náměstí tak nastoupili s půlhodinovým zpožděním.

Už při příjezdu ztráceli 0:2, neboť neměli borce v kategorii do 60 kilogramů. V průběhu zápasu už prohrávali 0:8, ale správně to mělo být 2:6, jelikož ve čtyřiašedesátce Bazy Jugder naprosto jasně v ringu vyhrál, jenže trio sudích Josef Kraus – Dušan Hečko – Josef Duraj na papíře bez skrupulí výsledek otočilo.

„Jsem rozčílený, vždyť se to pořád opakuje. Unfair jednání pánů v bílém škodí nejenom nám, ale celému boxu. Diváci v Prostějově byli uznalí, nelíbilo se jim to, co s námi rozhodčí provedli. Jejich slova a názory nás sice potěšily, avšak zasloužené body nemáme," hovořil naštvaně Miroslav Foral, šéf boxu v Třeboni. Jeho mužstvo je v tabulce stále předposlední, ovšem má nejméně absolvovaných zápasů.

Další duel bude SKB Hydro&Kov boxovat v domácím prostředí KKC Roháč, a sice v neděli 26. března od 10 hodin proti Armexu Děčín.

Prostějov – Třeboň 10:6
Do 56 kg: Slovák Viliam Tanko měl nad Andrijem Kramarenkem drtivou převahu, ve II. kole raději třeboňský roh marný boj vzdal – 2:0.
Do 60 kg: bez boje vyhrál domácí Lukáš Dekýš – 4:0.
Do 64 kg: šest stovek diváků vidělo, kterak hostující Bazargur Jugder jednoznačně vyhrál nad olomouckým Patrikem Balážem. Vítězně paži ovšem ringový sudí překvapivě zvedl domácímu boxerovi. Ten se díky tomu dočkal první výhry v extralize v kariéře… – 6:0.
Do 69 let: kladenský Miloš Bártl pár let boxoval za Třeboň, nyní hájí barvy Prostějova, kde je oporou. Nad Vazirem Garejevem vyhrál bez problémů – 8:0.
Do 75 kg: žádný zádrhel Patriku Glézlovi nepřipravil ani Miroslav Juna – 8:2.
Do 81 kg: nováček v třeboňském triku Jan Džanaj si poradil s českým reprezentantem Markem Andrýskem, jenž inkasoval mnoho tvrdých ran – 8:4.
Do 91 kg: vítězství Prostějovu zajistil reprezentant Slovenska Erik Tlkanec, kterému Jiří Horký aspoň vydržel vzdorovat až do závěrečného gongu – 10:4.
Nad 91 kg: naopak Michal Zezulka skončil na podlaze velmi rychle po začátku II. kola. Po tvrdém knokautu Dominika Musila se těžko stavěl na nohy – 10:6. 

Roman Pišný