Proti týmu, který se nalézá na druhé příčce, nastupovali s výrazně zápornou bilancí vzájemných duelů, a také tentokrát na něj hledali recept marně. Po porážce Jihočeši přezimují na 7. místě tabulky, přičemž jarní polovinu zahájí 28. února.

Olympu se proti Novému Strašecí nehraje dobře, ještě nikdy s tímto celkem nebodoval, a tuto černou sérii nepřerušil ani tentokrát. Po nedělním střetnutí mají Jihočeši bilanci 4 zápasy – 4 porážky – skóre 6:15.
Přitom domácí tým byl herně lepší, v první třetině měl veliký tlak a „Bubáci“ kvitovali s radostí, že v jejich brance stojí Karel Šnobl, jenž se ve statistikách úspěšnosti zákroků drží až na samém vrcholu I. ligy. Za svá záda nepustil míček ani z nejvyloženějších domácích příležitostí. Samotná hra ovšem příliš pohledná nebyla, rozhodčí měli velkorysý metr, takže se bojovalo ostře – často spíše až za hranicí únosnosti.

„Duo sudích udělovalo dvouminutové tresty za fauly, které normálně bývají ohodnocené předčasným odesláním do sprch,“ komentoval dění obránce Nového Strašecí František Kuna.

Rozhodly přesilovky

Rozhodující momenty přišly ve druhém dějství. Hosté měli k dispozici dvě přesilovky – pokaždé při vyloučení Adama Krivuše – a s oběma úspěšně naložili.

Nejprve ve 20. minutě Karel Průša bombou od červené čáry propálil svého jmenovce Ondřeje v domácí svatyni – 0:1.

O pět minut později O. Průša ztratil v oslabení brankářskou hůl, čehož si všiml obránce hostů Tomáš Duchoň. Objel branku a balonek poslal přesně tam, kde by v normálním případě byla připravena gólmanova hokejka. Trefil se mezi Průšovy betony a dal tak svůj první gól v sezóně – 0:2. Jak se ukázalo, byla to trefa vítězná.

Do třetí části vstoupil J. Hradec náporem, ale stačila jedna hrubá chyba při vhazování a hosté už měli tříbrankový náskok – 0:3. Ve zbývajícím čase se již téměř nic hokejbalového nedělo. Domácí tým na zvrat neměl, hosté hlídali vedení.

Došlo i na pěsti

Vzruch tak přinesla až potyčka, ve které hrály hlavní roli pěsti domácího Jiřího Plášila a hostujícího Davida Rysse. Boxerská vložka skončila nerozhodně, pro oba soky avšak znamenala dřívější odchod do šaten.
Za snahu byl Olymp drobně odměněn těsně před koncem, kdy pěknou přesilovkovou kombinaci úspěšně zakončil Jaroslav Supek, který snížil na 1:3.

Útočník Olympu tak jenom potvrdil svoji kanonýrskou formu posledních zápasů, díky níž se stal nejlepším jindřichohradeckým podzimním střelcem.

FAKTA Z 1. LIGY

Olymp JH – Nové Strašecí 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 43. Supek – 20. K. Průša, 25. Duchoň, 34. Husák.
Asistence: Kiss, Majerik – Douša, Ryss.
Střely na branku: 39:31.
Vyloučení: 10:9, z toho Plášil (JH) a Ryss oba 5 min. + do konce, Čířek (oba NS) 10 min. osobní trest.
Přesilovky: 1:2.
Olymp: Průša – Kiss, Adam, Dalík, B. Mátl – Majerik, Matějka, Čapek, Plášil, Supek, A. Krivuš, Jindra, F. Krivuš

Roman Pišný