Češi měli v utkání jasný úkol, donutit Nizozemce důrazným podáním k horšímu příjmu, aby měli možnost ubránit jejich útok. Tato taktika vycházela vždycky do poloviny setu, pak vzali otěže vývoje do svých rukou hráči v oranžových barvách. Plachtícím podáním způsobili potíže v řadách českých přihrávačů a následnými bloky si dokázali poradit s kůlovými útočníky. Podobný průběh měly všechny části duelu. Českým volejbalistům patřil vždy úvod, kdy dokázali držet krok. Pak ale Nizozemci využili slabiny českého výběru, tím byl příjem podání, přidali šňůru bodů a dokázali v poklidu dokráčet k vítězství.

Nizozemsko – Česká republika 3:0 (19, 15, 15), čas: 71 minut, rozhodčí: Stephan Grieder (Švýcarsko), Ronald Stahl (USA), diváků: 3200.

Česká republika: Janouch, Hadrava, Sobotka, Holubec, Bartoš, Šulista – libero Pfeffer (Džavoronok, Habr, Beer, Zmrhal). Trenér: Miguel Falasca, asistent: Michal Nekola.