České juniorky už netrpělivě vyhlíží světový šampionát do dvaceti let ve Skopje, kde se v základní skupině utkají se Švédskem, Čínou a Alžírskem. Ještě před odjezdem je ale prověří Švýcarsko.

„Naladíme tým na vrcholovou akci. Jedná se o poslední zápasy v této kategorii na domácí půdě," poukazuje hlavní trenér Dušan Poloz.

V dresu národního týmu se představí i jindřichohradecká Zuzana Coufalová, jež patří mezi hlavní opory prvoligového týmu, a také odchovankyně tohoto klubu Adéla Mazánková z pražské Slavie. S házenou u Vajgaru začínala rovněž Adéla Brabcová hájící barvy Mostu. A jednou z největších opor tohoto družstva je kanonýrka Simona Schreibmeierová z Třeboně, jež aktuálně působí v Plzni.

Součástí sobotního zápasu se švýcarskými juniorkami bude rovněž autogramiáda s hvězdou seniorské reprezentace Markétou Jeřábkovou. A organizátoři mají připravené ještě jedno překvapení, o které nesmíte přijít.

„Chtěl bych všechny fanoušky na utkání pozvat. Budou mít možnost vidět jedinečný házenkářský zápas a spoustu hráček v posledním utkání před mistrovstvím světa,“ doplňuje trenér.