Na start se postaví mimo jiné velké tuzemské stáje CK Gastro Příbram, Favorit Brno, Dukla Praha či Topforex Lapierre, jejíž dres obléká i loňský vítěz Dominik Neuman a která v premiérovém ročníku ovládla i soutěž týmů.

„Ze známých jmen se představí například Petr Hampl z brněnského Favoritu či Martin Boubal z Příbrami, kteří figurují v popředí průběžného pořadí Českého poháru,“ zmínil ředitel závodu a vedoucí CK RBB Invest Jan Hájek.

Kromě domácích cyklistů budou startovat rovněž závodníci z Rakouska a Německa. Peloton by měl čítat zhruba stovku jmen.

„Jedná se o příjemný podnik, který povede hlavně po silnicích na Jindřichohradecku, u něhož nemáme ambice jej nějak více rozšiřovat, protože že soustředíme hlavně na druhý nejvýznamnější závod na území republiky Okolo jižních Čech, který pořádáme počátkem září,“ podotkl Jan Hájek.

Centrum akce bude v Českém Rudolci, avšak tři etapy z celkových 331 kilometrů cyklisty kategorie Elite + U23 zavedou částečně na Vysočinu, ale také na Třeboňsko.

Úvodní páteční etapa obleče do žlutého trikotu vítěze rovinaté časovky v okolí Chlumu u Třeboně. Druhý den je na programu nejdelší etapa na zvlněném okruhu okolo Popelína a na závěr v neděli jezdce čeká kopcovitý profil tratě se startem a cílem v Českém Rudolci.

Kromě žlutého dresu pro celkového vítěze budou cyklisté usilovat i o zelený trikot pro nejlepšího spurtera, bílý s puntíky pro vrchaře a bílý pro nejlepšího jezdce do 23 let.

Program RBB Tour

1. etapa – pátek 18. 5. – start 17.15 hodin:
časovka Chlum u Třeboně – Lutová – Žíteč – Mirochov – Chlum u Třeboně (13 km).
2. etapa – sobota 19. 5. – start 11.00 hodin:
okruh (10x) Popelín – Horní Olešná – Zahrádky – Bořetín – Česká Olešná – Popelín (163 km).
3. etapa – neděle 20.5. – start 11.00 hodin:
okruh (10x) Český Rudolec – Matějovec – Stálkov – Penikov – Český Rudolec (155 km).