V sobotu pojedou závod ženy a juniorské kategorie, v neděli se na start postaví muži.

Okruh dlouhý 19,5 kilometru, jenž má start i cíl v jindřichohradecké Klášterské ulici, zavede peloton do Políkna, Polště a Buku.
V sobotu od 10 hodin se na závodní trať vydají juniorky (78 km) a ženy (117 km), ve 14 hodin pak vyrazí junioři (117 km). Nejvíce očekávaný závod mužů odstartuje v neděli v 10 hodin, přičemž jezdci musejí okruh absolvovat celkem desetkrát.

Velkými favority na zisk mistrovského titulu budou zcela jistě cyklisté nejlepší tuzemské stáje PSK Whirlpool Author, ať už se jedná o Ondřeje Sosenku, Petra Benčíka či René Andrleho. A bez šancí rozhodně není ani úřadující český šampion Petr Bucháček.
Všichni ostatní se jim předpokládaný triumf budou snažit překazit, ale profil tratě spíše nahrává týmové spolupráci než dlouhým únikům jednotlivců. A v tomto ohledu bude mít početný a kvalitní tým PSK výhodu.

V této chvíli ještě není známa definitivní podoba startovní listiny, a tak vyloučena je zatím pouze účast Romana Kreuzigera, který dal po vítězství v závodě Kolem Švýcarska přednost přípravě na Tour de France.

Na zmiňované trase bude po oba dny platit dopravní uzavírka.

Závod jednotlivců

Start a cíl: J. Hradec – Klášterská ulice
Trať: J. Hradec – Políkno – Polště – Buk – J. Hradec (19,5 km)

sobota 28. června
10 hodin: juniorky (78 km), ženy (117 km)
14 hodin: junioři (117 km)

neděle 29. června
10 hodin: muži (195 km)