Soutěžní řád juda totiž povoluje starším žákyním za určitých podmínek start ve vyšší věkové kategorii, a tak dačické sportovkyně jely po výborných výkonech na MČR žákyň zkusit štěstí o kategorii výš, tedy na mistrovství republiky dorostenek v Olomouci.

„A musím konstatovat, že jsme udělali dobře. Po zavátých silnicích jsme si domů do Dačic odváželi dvě stříbrné medaile,“ tvrdí trenér a funkcionář dačického Centropenu Milan Malý.

Jako první své boje zakončila úspěšně na druhém místě Andrea Dohnalová v hmotnostní kategorii nad 70 kilogramů. Jediný zápas, v němž nedokázala zvítězit, byl s jičínskou Longinovou. Druhý cenný stříbrný kov pak vybojovala Kateřina Malá v hmotnostní kategorii do 70 kg.

Třetí dačickou judistkou, jenž k bojům na tatami nastoupila, byla Martina Neshybová. V kategorii do 57 kg se jí však příliš nedařilo a ve vyřazovacích bojích vypadla.

V celkovém hodnocení 29 oddílů, které své závodnice do soutěže nominovaly, obsadila dačické děvčata 6. místo.

Protože mistrovství České republiky dorostenek bylo v letošním roce poslední vrcholnou akcí, připomeňme si úspěchy, které v této sezoně dačičtí judisté získali.

„Startovali jsme celkem na šesti mistrovských soutěžích a pro dačické judo přivezli dva tituly a čtyři další medaile,“ počítá Malý vavříny.
Andrea Dohnalová získala titul v kategorii juniorek a druhé místo mezi dorostenkami. Kateřina Malá je přebornicí ČR starších žákyň a již zmiňované druhé místo obsadila mezi dorostenkami. Dominik Hájek skončil druhý mezi mladšími žáky a Martina Neshybová brala bronzovou medaili v kategorii starších žákyň.

K těmto individuálním výsledkům je třeba připočítat start Martiny Neshybové, Kateřiny Malé a Sáry Szepeši v bronzovém družstvu starších žákyň SKJ Týn nad Vltavou.

„Díky dosaženým výsledkům můžeme letošní sezonu považovat za velice úspěšnou. je to pochopitelně zásluha samotných závodníků, ale i těch, kteří zajišťují činnost oddílu, jenž má v našem městě už šestatřicetiletou tradici,“ dodal Malý.