V atraktivním jihočeském derby totiž půjde oběma soupeřům nejen o prestiž, ale s výhledem na konečné umístění již také o co nejlepší bilanci ze vzájemných zápasů.

„Co si budeme namlouvat, přestože je teprve začátek soutěže, už teď se hraje o pomyslné čtyři body a střetnutí může hodně napovědět o ambicích obou družstev. Stejně jako v uplynulé sezoně se dá totiž očekávat, že o poslední postupové místo v play off nebo naopak o černého Petra v podobě nepříjemné baráže budeme soupeřit právě s píseckým rivalem a se Zlínem,“ podotkl trenér jindřichohradecké Házené René Kumpán.

Jeho tým vstřebává dvě studené sprchy v podobě porážek s Michalovcemi (20:29) i Veselím nad Moravou (16:29) a zároveň se musí vyrovnat i s přerušením kariéry své nejzkušenější hráčky a kapitánky Jitky Matouškové, která se chystá na mateřské povinnosti. Kumpán navíc nemůže počítat ani se zraněnými Eliášovou a Sigalovou.

„Situace není ideální, ale musíme se s tím nějak vypořádat. V Písku očekávám bouřlivou kulisu a urputný boj o každý centimetr palubovky,“ tvrdí.

Podle jeho slov ze strany soupeře hrozí největší nebezpečí od tvůrkyně hry a kanonýrky Ivety Luzumové.

„Pokusíme se ji eliminovat, ale osobku na ni hrát nebudeme. Důležitější však bude, abychom se vyvarovali školáckých technických chyb. K agresivní obraně je zapotřebí přidat i disciplínu v útočné fázi,“ nabízí recept na překonání protivníka.

Jindřichohradecký celek navíc na soupeře chystá překvapení. „Pracujeme na nových systémech ofenzivy, třeba se nám Písek podaří zaskočit,“ dodal Kumpán.