Posílený tým Veselí nad Moravou by měl v interligové soutěži házenkářek patřit k adeptům na přední příčky. V 5. kole ovšem v Hradci nic moc nepředvedl, i když nakonec těsně vyhrál 24:22. V naprosto vyrovnaném utkání, které bylo provázeno z obou stran množstvím technických chyb, nezvítězilo lepší, nýbrž šťastnější družstvo.

O motivaci v zápase proti „Panenkám" z Veselí mají jindřichohradecké házenkářky posledním rokem postaráno. Moravský celek totiž koučuje René Kumpán, ještě na začátku loňské sezony lodivod Jihočešek, které vždy touží jeho tým pokořit.

Tentokrát Hradec nebyl daleko od úspěchu. Domácí tým nastoupil bez brankářky Šárky Michalové a nadále i bez křídla Elišky Horečkové a spojky Lucie Zbožínkové. Posledně zmiňovaná by se do sestavy mohla vrátit již v příštím kole, v němž TJ Házená v sobotu jede do Olomouce.

Proti Veselí se dvěma góly Jitky Matouškové dostal v úvodu Hradec do vedení 2:1, pak ještě na začátku 9. minuty Barbora Eliášová srovnala na 3:3. Bohužel to bylo naposledy, kdy hostující hráčky nebyly v náskoku. Ten do 19. minuty narostl až na pětigólový (4:9), což donutilo domácího kouče Karla Petržalu, aby si vzal oddechový čas. Teprve po něm se nápor hostí zastavil. Avšak právě desetiminutovka v polovině prvního poločasu, jíž jihočeský celek prohrál 1:6, rozhodla o výsledku.

Po první půli domácí družstvo prohrávalo o čtyři góly, přičemž tato ztráta byla dlouho konstantní i po obrátce. Hradec se dvakrát dostal na rozdíl dvou branek, a to ve 43. minutě (15:17) a o 11 minut později (19:21) po trefách Eliášové.

Jenže pokaždé, když už se zdálo, že by se házenkářky z jihu Čech mohly dotáhnout, tak přišla nějaká nepříjemnost. Buďto z ukvapenosti ztratily míč, smolně trefily brankovou konstrukci, nebo neproměnily sedmičku.

Veselí držely nahoře hlavně všechny nové akvizice, vždyť Romana Chrenková z Poruby a Katarína Hvosťalová s Martinou Bačíkovou z Michalovců dohromady daly 14 gólů. Přesto měl Kumpánův tým s domácími bojovnicemi v závěru problémy. Nejprve Andrea Jonová v 59. minutě snížila na 21:23 a 35 vteřin před koncem Zuzana Kohoutová dala na 22:23. Situaci ale Britterm i díky trenérově time-outu nakonec zvládl.

J. HRADEC – VESELÍ NAD MORAVOU 22:24 (9:13)
Branky: Kohoutová 7, Eliášová 6, Matoušková 3, Markesová 2, Jonová 2, Krupicová 2/1 – Chrenková 6, Bačíková 5, Tomečková 4, Hvosťalová 3, Fleková 2, Jandásková 2, Viňjatynská 2. Sedmičky: 2/1:0. Vyloučení: 0:2. Žluté karty: 2:3. Rozhodčí: Novák – Hanák. Diváci: 200.
J. Hradec: Melichová, Davidová – Vlková, Kohoutová, Maryšková, Matoušková, Kočová, Eliášová, Markesová, Voldánová, Jonová, Zahradníková, Bílková, Krupicová.