„Pošetilost mocných“ zkazila futsalistům Kelty sezonu.

V nejvyšší soutěži na jihu Čech totiž zástupce z Jindřichohradecka nechtějí. Více nám o nečekaném rozhodnutí krajské komise futsalu sdělil hrající šéf Kelty David Fiedler.

Proslýchá se, že jste měli před letošní sezonou poměrně vysoké ambice, je to tak?
Dá se říci, že po dvou letech jakési stagnace jsme letos takzvaně chytli slinu a zatoužili po zlepšení. Do týmu se nám podařilo přibrat nové hráče, když jsme zaregistrovali Roberta Vyhlídku z Kardašovy Řečice a Zdeňka Mládka z Příbraze. Kromě příchodu těchto posil jsme se snažili o utužení party, k tomu výtečně posloužily starty na turnajích v Hořepníku a u nás v Sedle. Od 5. září jsme měli začít pravidelně každý pátek trénovat, abychom nacvičili především standardní situace.

Nakonec se ovšem ukázalo, že snaha je zbytečná, jelikož divizi Kelta hrát nebude. Co se přihodilo?
Do divize jsme se normálně přihlásili a počítali jsme s tím, že budeme do soutěže přijati. Avšak včetně nás podalo přihlášku pouze pět týmů, takže divize byla oficiálně zrušena z důvodu nízkého počtu celků. Chtěli jsme tedy hrát krajský přebor, ale do něho jsme přijati nebyli, protože nemáme českobudějovickou domácí halu.

To je prazvláštní důvod, který tak trochu zavání diskriminací, nemyslíte?
Pokud nepočítám letošního nováčka z Kaplice, tak jsou týmy v přeboru pouze z Českobudějovicka a Písecka. My jsme pro ně příliš z daleka a nechtějí k nám jezdit, proto nás v přeboru nechtějí. Do soutěže bychom byli přijati pouze v případě, že budeme hrát domácí zápasy v Českých Budějovicích. Na tento návrh jsme přistoupit nemohli, jestli je to diskriminace, ať si každý udělá obrázek sám. Jen dodám, že přebor nakonec zřejmě bude povýšen na divizi, přičemž se bude hrát ve dvou skupinách – budějovické a písecké.

Jaký program tedy na podzim Keltu vlastně čeká?
Naši hráči se nejspíš nudit nebudou, protože téměř všichni hrají fotbal ve svých klubech. V Keltě máme jen tři futsalové specialisty, ti budou muset vydržet až do startu Jindřichohradecké C.K. ligy, která bude začínat někdy v polovině listopadu. Nevím, jestli v této soutěži budeme startovat pod hlavičkou FC Kelta Sedlo, protože členové našeho klubu se každoročně rozutečou do ostatních celků soutěže. Nám pak asi nezbude tolik hráčů, abychom mohli nastoupit jako samostatný tým. Nejpravděpodobněji se jeví možnost, že jako Kelta nastoupíme až před Vánocemi na tradičním turnaji v Pelhřimově.

Roman Pišný