V nominaci národního týmu se objevila, jak už Deník informoval, i brankářka Markéta Doláková z jindřichohradeckého inteligového klubu TJ Házená, která nám odpověděla na několik otázek.

Od léta hostujete z Plzně na jihu Čech, současně zde studujete vysokou školu. Jak hodnotíte s několikaměsíčním odstupem rozhodnutí odejít do Jindřichova Hradce?
Nelituji a jsem ráda, že taková příležitost přišla. Proto se ji snažím naplno využít. Co se týká házené, jsem zde maximálně spokojená. Díky zdejšímu klubu jsem třeba poprvé ve svém životě letěla letadlem. Ve škole se mi celkem líbí, ale myslím si, že je na mne dost těžká a bojím se, že nedostuduji. To vše je umocněno mojí docházkou, která díky házené, bohužel, není stoprocentní.

Jak své dosavadní výkony v novém klubu hodnotíte? Hlavně zkraje sezony se vám velmi dařilo.
Sama jsem byla překvapená, jakou jsem měla úspěšnost zákroků. Byly to snad nejúspěšnější dva měsíce v životě. Na tom má samozřejmě zásluhu podpora od holek i trenéra a skvělá obrana.

Výbornými výkony jste si vybojovala pozvánku do národního týmu pro říjnový Slovakia Cup.
Byla to moje první akce za ženskou reprezentaci. Těšila jsem se, až poznám hráčky, které jsem doposud znala pouze z hlediště nebo dokonce z televize. Všechna utkání byla celkem vyrovnaná, a proto jsem se do brány dostala jen na chvilku při jednom zápase. Upřímně, ani se mi tam moc nechtělo, abych něco nezkazila, a měla jsem i trošku strach. Ale když jsme se vraceli z turnaje domů, mrzelo mě, že jsem se na takovém perfektním výsledku nemohla také podílet.

Po návratu však vaše výkony v interlize už tak přesvědčivé nebyly, čím to?
Každý má občas den, kdy se mu nedaří. Mě bohužel zastihlo více takových dní, nebo spíše týdnů. Osobně si myslím, že jedna z příčin je ta, že jsem na Slovakia Cupu nedostala příležitost a tudíž jsem nechytala. To by mohl být důvod, proč jsem vyšla z formy.

Jaká by měla být vaše role v národním týmu během nadcházející kvalifikace?
Měla bych krýt záda zkušenější Kristýně Selicharové, která chytá ve Švédsku.

Předpokládám, že i vás by v budoucnu nabídka ze zahraničí potěšila…
Tajně doufám, že si mě časem někdo ze zahraničí všimne a nabídne mi spolupráci. Neříkám, že bych vzala první nabídku a odešla hned. To určitě ne. Napřed bych se chtěla alespoň pokusit dostudovat a dostat se s týmem Jindřichova Hradce na přední příčky interligy. Mým snem by jinak bylo právě Švédsko, ale určitě bych přemýšlela nad každou nabídkou z ciziny.

(vbk)