V celodenním programu se zhruba od 9.30 hodin na startu jako první představí juniorské týmy, po nichž přijdou na řadu dospělí ve firemních, ženských či smíšených posádkách. Pojede se sprint na 200 metrů a dlouhá trať v délce 1000 metrů s obrátkou.

Třeboňský závod je pod hlavičkou České asociace dračích lodí zařazený do 12. ročníku Dragon Boat Grand Prix pro amatérské a firemní mix posádky a České národní ligy.

Po skončení sportovního klání se v nedalekém pivovaru Bohemia Regent, který na akci spolupracuje, uskuteční společenský program spojený s vyhlášením výsledků

Na jihu Čech to pochopitelně nejsou jediné letošní závody stále populárnějších dračích lodí. Už v květnu si dali dragoni dostaveníčko na Lipně a po Třeboni bude 14. a 15. června následovat závod Draci mezi mosty na soutoku Malše a Vltavy v Českých Budějovicích.

V termínu 5. a 6. července se uskuteční 14. ročník kultovního závodu s neopakovatelnou atmosférou vorařské obce Grand Prix Purkarec na Hněvkovické přehradě na Vltavě s atraktivním pátečním ceremoniálem Probouzení draka spojeným s ohňostrojem.

O týden později, tedy v sobotu 13. července, se pak na jindřichohradeckém rybníku Vajgar bude konat druhý ročník akce s názvem Vajgarská saň, se zázemím na tamní malebné plovárně. V loňském roce se pořadatelům povedl husarský kousek, když na start přilákali klubové mistry světa z Nového Zélandu.

Pro amatérské i sportovní posádky bude určen nový závod Bezdrevský dračí festival u Hluboké nad Vltavou, který je na programu 10. srpna.