Jihostroj České Budějovice odjížděl na sever Čech jako lídr soutěže a jasný favorit, což v úvodu prvního dějství potvrzoval. Koncovka setu byla ale nečekaně vyrovnaná, domácí hráli nebojácně, vycházelo jim riskantní podání, kterým odtlačili smečaře hostujícího celku od sítě, a favorit se tak dostal do problémů. Na závěr se však projevily zkušenosti hráčů Jihostroje, kteří i se štěstím set vydřeli pro sebe.

Na začátku druhého setu Severočeši navázali na svůj zlepšený výkon z předchozí koncovky a byli Jihočechům vyrovnaným soupeřem (7:8). Pak ale favorit nasadil k trháku (11:16). Hostující tým táhl především kapitán Filip Habr, který se chtěl klubu, ze kterého do Jihostroje přišel, ukázat v co nejlepším světle a odmítal jakékoli komplikace ve vývoji skóre (17:25).

Třetí set byl v úvodu přesnou kopií toho předchozího, když do prvního oddechového času šli s jednobodovým náskokem hosté. Pak už na ústecké palubovce kralovali vicemistři z Českých Budějovic, kteří si po zásluze odvážejí tři body.

SK Ústí nad Labem – Jihostroj České Budějovice 0:3 (-23, -17, -18), čas: 74 minuty, rozhodčí: Velinov, Činátl.

Jihostroj České Budějovice: Habr, Fila, Michálek, Kuliha, Mach, Sobotka – libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.