Hokejbalisté Suchdola zbytečně prohráli v Písku.


Písek – Suchdol 3:2 TS (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0).
Branky: Klíma, Blafka.
U Otavy se nehrál právě pohledný hokejbal, domácí Švantlův Dvůr se v úvodu sezony herně trápí a ani hosté ke kvalitě nikterak nepřispěli. V úvodní třetině se zdálo, že má Suchdol více ze hry, ale dvakrát po chybách inkasoval, takže musel dotahovat. Ve druhém dějství, kdy trestné lavice na obou stranách nestačily vychladnout, gól nepadl.
Jednobrankovou ztrátu dohnal tým od Lužnice až ve třetí třetině, v níž vyrovnal Martin Blafka a poslal tím zápas do nadstavby samostatných nájezdů. V nich se neprosadil nikdo z hostů, naopak aspoň jednou se trefil domácí hráč.

„Do Písku jsem s mužstvem jet nemohl, ale podle ohlasů hráčů jsme tam však prohráli zbytečně. Ztrátu chceme nahradit v dalším duelu doma,“ zve trenér Stanislav Landa diváky na Gráfovec, kde se tuto neděli od 15 hodin střetne stále druhý Suchdol s pátým Táborem.

Nová Včelnice – Blatná 10:1 (3:1, 3:0, 4:0).
Branky: M. Hembera, Slanina 3, M. Šustr 2, Jíra, Bartoška.

Blatná domácí tým příliš neprověřila, předvedla sice hbitý pohyb, ale často naprosto zbytečný. Moře sil hosté vydali v pokusech o útočení, a ty jim poté chyběly v obranné fázi.

„Před svojí brankou byli hodně statičtí, což znamenalo spoustu prostoru pro naše útočníky Marka Hemberu a Libora Slaninu. Ti se doslova vyžívali v kličkování, přičemž se přes bránící hráče často dostávali z nejrůznějších pozic. Blatná nás nepřiměla k závratnému nasazení, spíše jsme si jen lépe zatrénovali,“ komentoval jasný průběh hrající šéf Dranrebu Jakub Štěpán, jehož mužstvo si vítězstvím pomohlo již na 4. místo tabulky.

Roman Pišný