Z domácí sestavy vypadl během vítězného derby s Pískem (105:78) Vladimír Sismilich, jenž utrpěl zlomeninu kůstky v kotníku, a čeká jej delší vynucená pauza. Absentoval i Ondrej Procházka. Ten už však po výronu v kotníku začal s přípravou a měl by se v sestavě domácího celku objevit. Ostatní hráči jsou zdravotně v pořádku.

Minule chyběli i pendlové z Mattoni NBL Šustek a Holanda, přesto se tým s jejich neúčastí dokázal vyrovnat a předvedl výkon, který snesl přísné měřítko.

„Podle posledních informací bude Holanda k dispozici v sobotu, o startu Šustka ještě jednáme. Naším cílem je v domácím prostředí v obou duelech naplno bodovat. Věřím, že díky naší vzrůstající formě, lepšící se hře pivotů a útočné aktivitě založené na dobré střelbě zdálky se nám to podaří,“ uvedl předseda BK J. Hradec Libor Žižka.

Oba soupeři momentálně patří do horních pater I. ligy. Sokol pražský figuruje na páté příčce, Plzeň je dokonce druhá. I to by měl být pro příznivce basketbalu jasný signál a nejlepší pozvánka do hlediště sportovní haly.