Jihočeši působí v nejvyšší soutěži druhým rokem a hned na úvod proti nejslavnějšímu klubu historie našeho futsalu potvrdili, že už zdaleka nejsou nějakým zakřiknutým nováčkem.

Za delší konec provazu ale tahala Chrudim. Velkou možnost Koudelky ještě vychytal výborný Beránek, ale v 6. min. šli Východočeši do vedení. Střelou na zadní tyč překonal českobudějovického gólmana Doša.

Tlak domácích pokračoval a v 11. min. vyústil ve druhou branku. Felipe po rychlé akci zakombinoval s Evertonem a ten zvýšil na 2:0. Na druhé straně mohl ještě před přestávkou snížit zkušený Benát, ale jeho sólo zlikvidoval gólman Litviněnko.

Také po změně stran černobílí především poctivě bránili a vyráželi do rychlých brejků. Jeden z nich nezužitkovala dvojice Jasanský – Benát. Šest minut před koncem hosté přece jen snížili. Hric nastřelil patu domácího Koudelky a ten si dal vlastní gól. Vyrovnat se však už Jihočechům přes veškerou snahu nepodařilo.

„Poločasové vedení o dva góly nám mělo dodat klid, ale to se nestalo. Hosté skvěle bránili, což nám vzalo rovnováhu a udělali jsme spoustu chyb. Důležité tři body jsme ale získali,“ zhodnotil utkání trenér vítězů Felipe Conde. „I když jsme prohráli, tak výsledek bereme. Když si každý plní své povinnosti, tak se dá hrát rovnocenně s každým soupeřem,“ řekl k zápasu hostující Štěpán Prokeš.

Branky: 6. Doša (Felipe), 11. Éverton (Felipe) – 34. vlastní (Koudelka), ŽK: 0:2 (Slavík, Pouzar).

Chrudim: Litviněnko – Everton, Mareš, Mužík, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Malý, Balog, Felipe.

Dynamo: Beránek – Pouzar, Benát, Slavík, Prokeš, Jasanský, Hric, Hrbáč.