Mezi účastníky z Lotyšska, Maďarska, Polska, Slovenska, Německa, Rakouska a České republiky bylo v národním dresu vidět i několik zástupců domácího klubu SK Boxing TSM Třeboň. V reprezentačních barvách o sobě dali hodně vědět, do medailové sbírky přispěli ziskem tří prvenství a čtyř stříbrných umístění!

Celková kvalita turnaje byla dobrá, především Němci přijeli v nejsilnějším složení se čtrnáctičlenným výběrem. Pobrali celkem 10 cenných kovů, v součtu byli po Češích druhým nejúspěšnějším národním týmem. Nedařilo se naopak Rakušanům, ti zklamali.
„Je to o pracovitosti, ale u nás už ani naturalizovaní Asiaté nemají takový zájem na sobě makat," s lítostí konstatoval trenér Rakušanů Karl Steger.

Daniel Gábor (do 52 kg), jenž v Třeboni hostuje v I. lize z BC Poruba, předvedl svůj tradiční odpovědný výkon. Boxoval jako vždy tvrdě a houževnatě, arménského Němce Tarkana Meridivana honil po ringu. Ve třetím kole se na něm sice podepsala únava z náročného stylu boje, ale výhra na body mu připadla plným právem.

Na Patrika Jiráčka (do 69 kg) čekal ve finále boj s Maďarem Peterem Fazekašem, ranařem, který v cestě do finále za sebou nechal německého soupeře, jehož knokautoval. Třeboňský borec předvedl chytrý a rozumný box, pakliže se dostal do tvrdých výměn, tak svému soupeři nezůstal nic dlužen. Zaslouženě vyhrál rozdílem pěti bodů.

V nejtěžší váze do 91 kg měl Adam Kolařík respekt z dalšího Maďara Ference Szepa. Dal si na něho pozor, eliminoval jej pohybem, soupeři unikal a sám sbíral body. Vítězstvím udělal velkou radost svým fanouškům, kteří ho přijeli podporovat ze Studené.

O tom, že v boxu nemá nikdo vyhráno do poslední sekundy, se přesvědčil Petr Rozboud (do 49 kg). V duelu proti Fredu Kielovi (Německo) byl jasně lepší a soupeře vyučoval. Jenže svou suverenitu přehnal a 12 vteřin před koncem inkasoval úder na horní část žeber, který mu vyrazil dech. Než ho popadl zpět, tak jej sudí odpočítal – K.O.!

Mezi šestnácti provazy se představila i třeboňská taekwondistka Barbora Tuscherová (do 57 kg) a vybojovala druhou příčku.

Perspektivním boxerem je Mário Wiedermann (do 64 kg), jenž se třeboňskému publiku předvedl v premiéře, když do lázeňského města přišel nově na hostování z Olomouce. Ve finále jej Němec Wladimir Frühsorger k ničemu nepustil, boxoval na krátko, což Hanákovi vůbec nevyhovovalo.

Finálová účast Tomáše Dubského (do 81 kg) trvala jen minutu, pak si obnovil zranění, takže musel vzdát.

Medailové pořadí:
1. Česká republika 19 (8 – 8 – 3)
2. Německo 10 (5 – 3 -2)
3. Polsko 5 (1 – 0 – 4)
4. Maďarsko 7 (0 – 3 – 4)
5. Rakousko 4 (0 – 0 – 4)

Roman Pišný