Přesně tento pokřik zněl českobudějovickou Sportovní halou ve valné většině loňské sezony. Právem. Jihostroj vyhrál, co se dalo.

Do nové sezony vstupuje tým trenéra René Dvořáka s několika obměnami. Do nejlepšího českého klubu přichází nahrávač Ondřej Piskáček a také dva smečaři.

Marek Zmrhal a Martin Mečkarov. Cíle jsou před sezonou hodně vysoké. „Chceme hrát důstojnou roli také v Lize mistrů,“ říká prezident klubu Jan Diviš.

Na soupeře v nejprestižnější klubové soutěži na světě si ale bude muset Jihostroj ještě pár dní počkat. Už teď je jisté, že klubu přisoudí los jeden tým z prvního koše. A v něm jsou opravdové volejbalové giganty.

Jihočeši se určitě nachystají na silné protivníky, jak nejlépe umějí, ale ani René Dvořák nedokáže dělat zázraky. „Především doma ale chceme diváky bavit, nechtěli bychom, aby naše účast v Champions League dopadla stejně, jako loni zápasy Karlovarska,“ připomněl Jan Diviš duely, ve který se český mistr loni marně snažil vybojovat alespoň jeden set.

Jaká bude česká extraliga?

Zajímavá.

Pravděpodobně i dramatická.

Téměř v každém duelu bude mít fanoušek Č. Budějovic šanci vysledovat jihočeskou stopu.

Už v pondělí večer nastoupí tým trenéra René Dvořáka k dohrávce prvního kola v hale Aera Od. Voda.

Na lavičce Aera je bývalý nahrávač někdejší Škody České Budějovice Jiří Šiller, který v průběhu letní přestávky angažoval do svého týmu smečaře z Jihostroje Jiřího Kraffera. Toho tedy čeká velmi pikantní souboj.

Zápas Aero Od. Voda – Jihostroj ČB začne v pondělí v 19.20.