Hokejbalová II. liga: Dranreb Nová Včelnice – SK Suchdol nad Lužnicí 8:2

Změnu pozic v tabulce však tento duel nepřinesl. Nová Včelnice je nadále v čele II. ligy, Suchdol zůstává čtvrtý.

K duelu 17. kola základní části nastoupili hosté bez kapitána Marka Pultra i konstruktivního beka Viktora Hadače a tyto absence opor se ukázaly být citelnější než řada ztrát v kádru domácích.

Na podzim Nová Včelnice prohrála u Lužnice 2:7, takže tentokrát měla v derby co oplácet. A povedlo se jí to i s úroky.

Do zápasu sice šel Dranreb oslaben o Dvořáka, Kašpárka, Štěpána, Müllera a Bartošku, ale narozdíl od Suchdola měl mnohem lépe seřízenou mušku. Po vyrovnané první třetině se totiž v dalších dějstvích začali hráči Dranrebu neomylně trefovat a ze zápasu nakonec udělali svoji exhibici.

Řekli po utkání

Jiří Ženíšek (brankář Nové Včelnice): „Suchdol nás v úvodu přehrával díky lepšímu pohybu. My jsme se nemohli dlouho dostat do tempa a vázla nám i kombinace. Od druhé třetiny se vše náhle zlomilo, zlepšili jsme hru a do branky Suchdola se sypal gól za gólem. V poslední části už jsme jen výsledek kontrolovali, hrou se bavili a lehce jsme přidali další tři branky. Derby se mimořádně vydařilo Liboru Slaninovi, který dal pět gólů a k tomu ještě dvakrát trefil tyč.“

Stanislav Landa (trenér Suchdola): „Zápas rozhodla naše špatná koncovka v první třetině. Měli jsme tolik šancí, že kdybychom je využili, mohlo být rozhodnuto v náš prospěch. Naopak, první rána na naší branku znamenala domácí vedení. Naší vysokou prohru stanovil tříminutový časový úsek ve druhé třetině, kdy dal Dranreb tři slepené góly. Nám nepomohlo ani střídání brankářů. Včelnice prostě měla lepší den a musím jí pogratulovat k zasloužené výhře.“

Výhra i v Blatné

Ještě před derby odehrála Nová Včelnice duel 16. kola na půdě Blatné, kde zvítězila těsně 3:2.

Datlové nastoupili s hodně naostřenými zobáky. Zkušení hosté sice přijeli k zápasu bez pěti hráčů základního kádru, ale nakonec se mohli radovat z vítězství. Dranreb se po většinu hracího času bránil a přežil mnoho oslabení. Hráči předvedli obětavý výkon, padali do střel, hrábli si až na dno sil. Z rychlých protiúderů ovšem byli velice nebezpeční.

Fakta:

17. kolo:
N. Včelnice – Suchdol 8:2 (1:1, 4:0, 3:1)
Branky: Slanina 5, M. Hembera,
P. Hembera, M. Landkammer – J. Krejčí, Klíma.
16. kolo:
Datels Blatná – N. Včelnice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: Kulik, M. Hembera, Schovanec.