Volejbalisté Jihostroje vstoupili do druhého finálového utkání ve stejné sestavě jako do prvního. Důvěru znovu dostal nahrávač a kapitán týmu Filip Habr.
Jihočeši se rychle otřepali z páteční třísetové prohry a pokusili se soupeře zaskočit agresivní hrou. Vedení o tři body (6:9) vlilo do žil hráčů Jihostroje velkou porci sebevědomí, jenže důležité liberecké body letos přináší Liberci polský univerzál Patucha (11:10 a 13:11). Stejně jako v pátek i v sobotu Dukla Liberec průběh prvního setu otočila a dostala se do sedla: 25:19.
Druhý set byl hodně podobný tomu prvnímu. Úvod byl vyrovnaný, ale když teklo domácím do bot, zachraňoval je technicky skvěle vybavený Polák Patucha. A stav? Zase 25:19.
Ve třetím setu se karta začala pomalu obracet. Jihočeši několikrát získali vítězný bod blokem (13:16 a 19:25).
Boj gradoval. V zápase už dávno působil v dresu Jihostroje Tomáš Fila, který nahradil na univerzálu Michala Kriška. Skvěle fandili domácí diváci, slyšet ale byli i Jihočeši. Blok, blok a zase blok. Svobodův tým vedl o tři body (17:20). Drama v koncovce (22:22), hosté ubojovali – 22:25.
V tie breaku byli hosté lepší, jenže dvakrát v úvodu zkazili zbytečně plachtící podání (4:3). A závěr? Naposledy se strany otáčely za stavu 8:7. Za stavu 12:11 si míč nadhodil Fila – eso! A hned další! Jihostroj se vrátil do vedení, po Staňkově chybě měl dva mečboly (12:14). Druhý proměnil Kuliha! Jihostroj vyhrál 3:2, série pokračuje za stavu 1:1 v úterý v Českých Budějovicích.
Liberec – Jihostroj České Budeějovice 2:3 (19, 19, -19, -22, -13), rozhodčí Činátl, Renčín, diváků 2130, čas: 131 minut. Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Sobotka, Mach, Kuliha, Michálek – libero Hupka (Fila). Trenér Jan Svoboda.