Největší podíl na druhém vítězství v sezoně má útočník Svatopluk Měrka, který si počínal jako zkušený myslivec a po přihrávkách od finských spoluhráčů mu na pomyslnou pažbu přibyly tři zářezy. Gólman Tomáš Kubeš si navíc připsal premiérové čisté konto.


Jindřichohradecký celek od prvních minut dával jasně najevo, kdo je pánem na ledové ploše. Mužstvo šlo cílevědomě za ziskem tří bodů a hosty z úpatí Krkonoš přestřílelo v poměru 40:26.


„Diváci, kterých se po třech porážkách v řadě tentokrát sešlo o poznání méně, mohli vidět, že jsme měli vývoj střetnutí plně ve své moci a hráči šli odhodlaně za svým cílem. Zápas prakticky rozhodl třetí útok a jeho nenápadný, ale o to efektivnější střelec Měrka, který u nás hostuje z Třince. Všechny tři trefy zaznamenal po spolupráci s finskými forvardy. Na druhou stranu je třeba přiznat, že těch gólů jsme měli dát podstatně víc, neboť šancí na to měli hráči dost,“ poznamenal výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.


Již ve středu svěřence trenéra Václava Kmoníčka čeká náročné střetnutí na ledě Pelhřimova (18 hodin), který zatím získal o tři body víc než Jihočeši.
„Jedna vlaštovka jaro nedělá, čímž mám na mysli, že výhru nad Trutnovem by bylo třeba potvrdit i v nadcházejících zápasech. Derby s Pelhřimovem určitě bude velmi náročnou prověrkou. Nastoupit by měl už útočník Sýbek, který u nás bude hostovat z prvoligového Písku,“ připomněl Dvořák.

J. HRADEC – TRUTNOV
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 8. Měrka (Mäkelä, Härkönen), 17. Měrka (Mäkelä), 35. D. Mazanec (Voříšek, Kadela), 38. Měrka (Mäkelä, Härkönen).
Rozhodčí: S. Mertl – M. Dančišin, T. Matějček. Vyloučení: 4:5,
navíc Luštinec (Tr.) 10 min. OT.
Přesilovky: 2:0
Poměr střel: 40:26. Diváci: 500.
Vajgar: Kubeš – Procházka, Chmel, D. Mazanec, Heršálek, Tupý, Posmyk – Kocar, Kupec, Dvořák – Voříšek, Skokan (od 28. Milotinský), Kadela – Mäkelä, Härkönen, Měrka.