Florbalisté Dačic inkasovali ve dvou zápasech 23 gólů

Dačice – Druholigovým florbalistům dačického Centropenu se nedaří a uzavírají tabulku II. ligy. V osmnácti kolech nasbírali pouze 11 bodů a dostali již 137 gólů.

20.2.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník/Lukáš Kaboň

K vylepšení bilance jim nepomohla ani „domácí" utkání, která dačičtí muži odehráli v Třešti a J. Hradci. V azylech se jim vůbec nedařilo. „Byl to pro nás hrůzostrašný víkend," vystihl trápení Centropenu jeho útočník Kryštof Kůs.
Centropen Dačice – ASK Bystřice nad Pernštejnem 2:10 (0:2, 1:6, 1:2) – Zprvu zápas nevypadal na to, že skončí takovým debaklem Centropenu, šance se rodily na obou stranách. Rozdíl byl v tom, že tým z Vysočiny měl vysokou efektivitu. To se projevilo hlavně ve druhé třetině, kdy z 12 střel dal 6 gólů. Naopak domácí celek se v zakončení trápil, gólmana Bystřice Petra Palečka překonal až ve 34. minutě Tomáš Kubek, jenž snížil na 1:4. Brankář hostů byl velikou oporou, po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.Branky: T. Kubek, Pavel Stejskal. Asistence: Kůs, O. Pecha. Střely na branku: 24:31.

Centropen Dačice – Hippos Žďár nad Sázavou 1:13 (1:6, 0:3, 0:4) – Z Třeště se druhý den přesunul Centropen k zápasu do jindřichohradecké sportovní haly. Zklamání připravili diváci, které druholigový florbal do hlediště nenalákal. Pravdou je, že o moc nepřišli, protože celek od Dyje zcela propadl. Sice ještě na začátku 9. minuty Kůs snížil na 1:2 a Dačice byly aktivní, jenže poté přišlo na přelomu 12. až 13. minuty údobí 96 vteřin, kdy hosté skórovali třikrát. Rázem favorit, nad nímž Dačice ve Žďáře dokázaly vyhrát 8:7, vedl 5:1 a zbytek zápasu se pro odevzdaný domácí tým stal utrpením.

K dalším utkáním II. ligy pojede dačické mužstvo o víkendu na východ Čech. Nejprve v sobotu 22. února do Jaroměře a o den později do Předměřic nad Labem, kde se střetne s Hradcem Králové.
Branka: Kůs. Asistence: Urbánek. Střely na branku: 37:38. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1.
Dačice: Vacuška – T. Kubek, O. Pecha, Petr Stejskal, Pavel Stejskal – Kůs, Urbánek, Kamaryt, Linhart, R. Kubek, Vala, Vaněk.   (pi)

20.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Úspěšná štafeta hradeckých orientačních běžkyň. Zleva:Eliška Hojná, Kateřina Blažková a Tereza Kinštová.

Hradecké orientační běžkyně mají stříbro z mistrovství republiky

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).