V okresním derby III. ligy vedla Třeboň již 3:0, ale nakonec slibný náskok neudržela

Představila se tam i obě družstva z našeho okresu – FK Třeboň Prague International a pořádající Slovan FK J. Hradec. Domácí prostředí využil nováček k plnému bodovému zisku, když zdolal Jihlavu a ve vzájemném duelu porazil i Třeboň.

Třeboň – J. Hradec 3:6 (1:0, 2:2, 0:4) – Okresní třetiligové derby odstartovalo v jindřichohradecké hale v režii třeboňských hostů. Zkušenost před soupeřovou svatyní prokázali dva nejostřílenější borci na hřišti, Karel Pekař a Jan Novák. Toto duo Třeboň přivedlo k nečekanému, ale zaslouženému vedení 3:0.

„To pro nás byla hrozná sprcha, my jsme měli častěji míček na holích, zahazovali jsme šance jak na běžícím pásmu a naopak góly dával lehce jen soupeř. Na nohy nás postavila až trefa Michala Hřebíčka, kterou jsme snížili na dvoubrankový rozdíl,“ komentoval první polovinu duelu útočník J. Hradce Radek Madar.

Hřebíčkův gól, jemuž předcházelo neproměněné trestné střílení stejným hráčem, nalil Slovanu do žil sebevědomí, které se projevilo v závěru druhé třetiny, kdy Jiří Holický prokázal svůj čich na výběr správné střelecké pozice.

Závěrečné dějství nabízelo stále stejný obrázek hry, a sice obrovskou převahu jindřichohradeckého nováčka. Její vyčíslení na sebe nenechalo dlouho čekat, když nejprve vyrovnal benjamínek Jakub Mrkvička (32.) a o dvě minuty později dal Petr Michal vítězný gól. Obrat Slovan poté dokonal dvěma brankami v přesilovkách.

„Při vedení 3:0 jsme důležitý zápas měli ve svých rukách. Jenže přišly naše taktické chyby, po kterých jsme dopustili, aby se soupeř vrátil do zápasu. V závěru jsme už neměli sílu vývoj zvrátit,“ konstatoval zklamaně hrající vedoucí mužstva Třeboně Vojtěch Matuška.
Branky: Novák 2, Pekař – Hřebíček, J. Holický 2, Mrkvička, Michal.

Spartak Pelhřimov B – Třeboň 17:7 (4:4, 6:2, 7:1) – „Hrálo se oboustranně útočně, měli jsme hodně šancí, s koncovkou si ovšem lépe tykal favorizovaný Pelhřimov. Bohužel jsme nestačili ani po fyzické stránce. Nevěšíme však hlavy, protože nás v následujícím kole čeká souboj s předposlední Soběslaví. Chceme ji porazit, abychom se odpoutali ze dna třetí ligy,“ doufá Vojěch Matuška.
Branky: Konrád, Matuška 2, Trnka, Dvořák, Novák.

J. Hradec – Trojan Jihlava 4:2 (1:0, 0:1, 3:1) – Do vedení šel Slovan, když se ve 12. minutě prosadil Hřebíček. Jihlavští měli také několik dobrých příležitostí, ale naráželi na čarodějné schopnosti Josefa Filipa v domácí kleci. Ve druhé třetině brankáře Slovanu jednou hosté kouzla zbavili a srovnali. na 1:1. Na začátku poslední části vrátil Jihočechům vedení Miroslav Hájek, vzápětí ovšem florbalisté z Vysočiny znovu vyrovnali – 2:2.

Ve 39. minutě dostal domácí kapitán Tomáš Janda trest 2 + 2 + 10, což znamenalo, že J. Hradec bude až téměř do konce hrát v oslabení, tedy pokud neinkasuje. V té chvíli by asi na Slovan nikdo nevsadil ani pěťák. Jihlava se v přesilovce dostala do velikého tlaku, v obranném pásmu domácích to vypadalo jak na střelnici, ale Filipovy akrobatické zákroky stále držely smírný stav. Gól padl na druhé straně, když Hájek vyhazoval míček, jímž šťastně našel Michala, který vstřelil vítěznou branku. Rozčarovaní hosté se ze šoku už nevzpamatovali a ještě jednou inkasovali. Branky: Hřebíček 2, Hájek, Michal.

JAK NASTOUPILI

SLOVAN J. HRADEC
Filip – Šimek, Janda, Klimeš, Mrkvička, Knobloch – Holoubek, Vaňásek, J. Holický – Madar, Hájek, Víta – Hřebíček, T. Holický, Michal.

FK TŘEBOŇ
Císař – Pekař, Nohava, M. Plch, Jiráček – Konrád, Novák, Matuška – J. Plch, Trnka, Dvořák.

Roman Pišný