Florbalové derby pro Slovan

Chotoviny - V 11. kole florbalové Jihočeské ligy mužů se na turnaji v Chotovinách představili oba zástupci Jindřichohradecka.

16.4.2008 2

Ilustrační foto.Foto: Eduard Hromadník

Florbalisti z Jindřichohradecka se střetli i ve vzájemném utkání, které skončilo výrazným vítězstvím jindřichohradeckého Slovanu, od něhož Dačice inkasovaly 10 gólů.

Slovan J. Hradec – Sokol Strunkovice 13:5 (5:2, 1:2, 7:1) – Proti poslednímu týmu tabulky se sice Slovan trápil herně, ale střelecky se mu naštěstí dařilo. Proto si mohl dovolit výpadek v závěru druhé třetiny, kdy nechal outsidera snížit až na rozdíl dvou branek.

Před posledním dějstvím J. Hradec udělal změny v sestavě, favorit začal hýřit pohybem a Strunkovice bez problémů přehrál. Frustrovaní „Mexičané“ inkasovali gól za gólem a jako odplatu zvolili tvrdost v zákrocích na hranici únosnosti. Po jednom takovém osobním souboji musel s bolestivě naraženým kotníkem odstoupit Miroslav Hájek.

Branky: Holoubek 4, Knobloch, Šimek, J. Holický 2, Klimeš, Vaňásek, Víta.

Slovan J. Hradec – Centropen Dačice 10:0 (0:0, 1:0, 9:0) – Okresní derby bylo dlouho velmi vyrovnané, i když tomuto tvrzení konečný výsledek vůbec neodpovídá. Po celé dvě třetiny se hrál florbal s mnoha šancemi na obou stranách, přičemž hlavními hvězdami byli gólmani. Jindřichohradecký Josef Filip i dačický Tomáš Cvrček předvedli několik výtečných zákroků, takže před vstupem do třetího dějství vedl celek od Vajgaru nejtěsnějším poměrem, když v 18. minutě skóroval kanonýr Jiří Holický.

O kolapsu Dačic rozhodl úvod závěrečné části, kdy při vlastní přesilovce dvakrát inkasovaly. Hned po skončení oslabení se navíc prosadil Radek Madar a rázem Centropen prohrával 0:4. Poté ztratil i chuť do hry a nakonec si z derby odnesl pořádný debakl.

Branky: J. Holický 5, Holoubek 2, Madar, T. Holický, Klimeš.

Centropen Dačice – SKP Č. Budějovice 9:5 (4:1, 4:1, 1:3) – Ve druhé minutě „policisté“ vystřelili, trefili hranu mantinelu, od ní se míček odrazil do helmy dačického gólmana Cvrčka a po jeho zádech spadl za brankovou čáru. Nešťastným gólem se ovšem Centropen nenechal deprimovat a brzy začal produkovat svoji hru, na kterou soupeř ani při nejlepší vůli neuměl reagovat. Dačice polevily až v závěru, kdy vedly 9:2. Pro tým z Jindřichohradecka se jedná o důležité vítězství vzhledem k boji o udržení se v soutěži.