Úspěšní v neděli nebyli ani florbalisté Strakonic, kteří poslední dva domácí zápasy vyhráli, tentokrát ovšem nestačili na Chomutov a prohráli vysoko 3:11.
Hlavní pozornost však poutal duel mezi českobudějovickými Štíry a Panthers Praha, v němž se hrálo o první místo v tabulce.
Lepší byli Pražané, kteří v Českých Budějovicích vyhráli 6:7. Rozhodly první dvě třetiny, po čtyřiceti minutách totiž Štíři prohrávali 1:6. „Hráli jsme špatně. Nevím, jestli na kluky dolehla nervozita z důležitosti zápasu, ale hosté byli zkrátka lepší," ohlíží se za duelem trenér Štírů Jiří Kratochvíl. V poslední třetině se však Štíři zvedli, pět minut před koncem vyrovnali, poslední slovo ale měli Panthers. „Ten závěr by nám mohl pomoci po psychické stránce. Hráči se přesvědčili, že lze smazat třeba i pětigólový náskok soupeře," našel pozitivum na prohraném utkání Kratochvíl.
Porážka Štírů od Panthers a zároveň výhra Turnova 7:5 nad Kadaní znamená že Štíři České Budějovice klesli v tabulce na třetí místo.
Smutnit však nemusí, protože v této sezoně se jim opravdu daří. „Tým už je pohromadě druhou sezonu. Ustálila se nám sestava a začíná se to projevovat na výsledcích," připisuje úspěchy větší sehranosti a zkušenosti hráčů Kratochvíl.
Tým Štírů je třetím nejlépe střílejícím mužstvem soutěže a třetím nejlépe bránícím. Ne náhodou je v tabulce třetí.
V družstvu vyčnívá i jedna individualita, tou je Lukáš Malý, s 28 body pátý nejproduktivnější hráč ligy. „Už několik sezon je naší oporou. Přidávají se však k němu i další a letos máme dva vyrovnané útoky, které se vhodně doplňují a dávají hodně gólů," podotýká kouč.
V posledních dvou ročnících skončili Štíři pokaždé v semifinále, tentokrát myslí výš. Chtějí si zahrát finále.