Po vítězství v pátečním Short tracku, kdy musel dohánět ztrátu z plavání, se šestadvacetiletý Francouz vypořádal se svou konkurencí i v hlavním závodě (1,5 km plavání - 33 km na horském kole - 10,5 km terénní běh). Pár dní před startem vypadl ze startovního pole favorit z největších, několikanásobný mistr světa Španěl Ruben Ruzafa. Přesto to Francouz neměl jednoduché.

Po plavecké části vylézal jako první z vody další Francouz Maxim Chane stíhaný nejlepším českým závodníkem Lukášem Kočařem. Serrieres měl na ně manko minuty a půl. Po plavecké části by si asi nikdo vůbec nevšiml závodníka na 64. místě, Belgičana Sébastiena Carabina.

Na horském kole však začal právě Carabin stahovat čelo závodu a v terénu byl nejrychlejší o dvě minuty před Italem Fogninim. Na Chaneho stáhl dvě a půl a na Serrierese dokonce tři minuty.

O všem však tradičně v Prachaticích rozhoduje běh. Deset kilometrů dlouhých výběhů i seběhů těžkým terénem vždy prověří i ty nejlepší. Do té doby třetí Serrieres měl běh nejrychlejší, na Chaneho naběhl skoro tři minuty a po zásluze celý závod vyhrál. Diváci na prachatickém Velkém náměstí drželi palce Lukáši Kočařovi, aby Chaneho předběhl stejně jako den předtím na Short tracku. Ale nestalo se, Chane se v cíli objevil jako druhý a na bronzový stupínek nakonec po skvělém běhu vystoupil Carabin.. Ten se po plavání posunul o neuvěřitelných 61 míst. Na Lukáše Kočaře tentokrát zbylo místo čtvrté.