V 10. kole to na vlastní kůži poznal i dosavadní lídr Remal Č. Budějovice, který nejenže poprvé v sezoně prohrál, ale navrch si odvezl i dvojciferný příděl. Kelta se po vysokém vítězství posunula na 4. místo.

Kelta Sedlo – FC Remal České Budějovice 10:4 (5:3) – Kelta si na lídra tabulky docela věřila, neboť s ním dokázala uhrát remízu i na jeho hřišti v Č. Budějovicích. Cenný bod tehdy získala hlavně díky pevné obraně a vyvarování se zbytečným chybám. Stejnou taktiku uplatnilo Sedlo i doma v N. Bystřici, přičemž výbornou defenzívu doplnil domácí tým rychlými přechody do nebezpečných protiútoků.

„Vsadili jsme na úpornou obranu a spoléhali na brankáře Lukáše Rešla. Předvedl několik fantastických zákroků a byl bezpochyby nejlepším hráčem zápasu,“ míní šéf Kelty David Fiedler.

Hosté přijeli v silném složení, ve svém středu měli i trojici divizních fotbalistů Třeboně – Tomáše Slámu, Zdeňka Ždimeru a Ondřeje Hačku, když posledně zmiňovaný vévodí s 22 góly střelecké tabulce celé soutěže.

Sedlo vedlo 1:0, vyrovnávalo na 2:2 a pak obracelo až na poločasových 5:3. Po změně stran ještě dalo hostům šanci snížit na jednobrankový rozdíl, ale poté již padaly góly jen do svatyně favorita stráženou Tomášem Růnou.

„Nám se poslední dobou tradičně daří hra ve druhé půli a proti Remalu jsme to znovu prokázali. Diváci viděli oboustranně tvrdý, kvalitní futsal a zaslouženou výhru našeho týmu,“ hlásil spokojeně Fiedler.

Sestava a branky Sedla: Rešl – Kuchař 2, Nácar, Chuda 1, Kodada 2, Havel 2, Mihula 2, Maxa, Budoš.

Roman Pišný