Tým, jenž v základní části obsadil výborné třetí místo a ve čtvrtfinále vyřadil píseckou Marnou snahu, by však rád vylepšil historický úspěch postupem do finále. Odveta je na programu v neděli v Sezimově Ústí (19).

FC Kelta Sedlo – Naděje Čekanice 5:5 (1:3) – V základní části Sedlo se silným divizním nováčkem dvakrát prohrálo, takže do semifinále nešlo v roli favorita. Ovšem Keltě se poslední dobou daří, což potvrdila postupem ze čtvrtfinále, přičemž zvlášť v prostředí haly v Nové Bystřici je nebezpečná. Bohužel proti Naději se dlouho vyrovnávala s její taktikou, kdy hosté zahustili svoji polovinu hřiště a hbitě vyráželi do rychlých brejků. Všechny góly, které domácí tým inkasoval, pak vypadaly, jako přes kopírák. Kelta prohrávala 1:4 a 3:5, v těžkých ji chvílích podrželi diváci, těch se ve večerní době sešlo na pět desítek a své mužstvo vyburcovali k tomu, aby alespoň vyrovnalo. Hlavní podíl na tom měl Jan Beneš, jenž v posledních dvou minutách vstřelil dvě branky a přinesl svému celku nadějnou výchozí pozici pro odvetu.

„Je moc dobře, že se nám podařilo stav srovnat, takhle je situace pro druhý zápas s Čekanicemi zcela otevřená. Hrát se bude v Sezimově Ústí, kde je větší hala, než v Nové Bystřici, což by mělo některým našim útočníkům vyhovovat. V odvetě se pokusíme postupem do finále zapsat do divizní historie,“ slibuje šéf Kelty Sedlo David Fiedler.

Branky: 36., 48., 49. Beneš, 6. Havel, 35. Císař – 21., 29. J. Novák, 6. Široký, 19. Jirousek, 46. Färber. ŽK: 3:1 (Císař, Kandl, Mihula – Bednář).
Sedlo: Rešl – Beneš, Císař, Kuchař, Chuda, Kandl, Havel, Mihula.

Roman Pišný