„Jsme s umístěním spokojeni, byla to nová zkušenost. Nyní se už budeme soustředit na pohárovou soutěž," plánuje hrající trenér Sistema Josef Novák.

Tým od Dyje chce krajskou část Poháru FAČR vyhrát, aby si zajistil postup do národního pokračování této soutěže. První pohárové kolo bude Volfířov hrát ve středu 26. března v Sezimově Ústí proti Grafiku Tábor.

„Chtěli jsme v posledním kole zaútočit na osmou příčku, proto jsme museli vyhrát. Naše odhodlání bylo velké na rozdíl od Šumperku, který byl v sestavě, ve které měl pouze dva hráče na střídání," uvedl Novák.

Hosté do Třeště přijeli zápas odehrát jen z povinnosti, v tabulce už měli jisté páté místo, z něhož je nemohla posunout nahoru ani dolů jakákoliv porážka, ale také jakékoliv vítězství.

Naopak nováček z Volfířova dal do hry všechno, sršel elánem od úvodních sekund. První šanci v úvodní minutě zužitkoval Tadeáš Jindra, jehož přesným výhozem nalezl gólman Tomáš Plachý. Na začátku třetí minuty se v pokutovém území Delty nejlépe zorientoval znovu Jindra a zvýšil na 2:0.

„Byla to jízda, vycházelo nám vše," komentoval volfířovský útočník Tadeáš Jindra první půli, v níž ještě stihl hattrick, když se opět prosadil po vyhození svého brankáře.

Krásný gól vstřelil Robin Štolba, jenž si vychutnal šumperského strážce svatyně technickým obloučkem. Také Martin Toman předvedl pěkný futsalový kousek, když si zahrál kličkovanou i s gólmanem Šumperku, aby následně nekompromisně úspěšně zakončil. O tom, že Volfířovu vyšlo, na co jeho hráči sáhli, svědčí gól Luďka Kuchaře. Ten posílal přihrávku, ale míč netrefil ideálně, čímž všechny zmátl. Balón si nečekaně našel cestu do hostující branky. V půlce Sistemo vedlo 8:0!

„Trenér nás o přestávce nabádal, abychom hráli i nadále aktivně, ale hosté se zatáhli do obrany a k ničemu nás nepouštěli. Často hráli power-play, při které drželi míč," popsal hru po přestávce Tadeáš Jindra, jenž ve druhé půli dal svůj čtvrtý gól, který mu připravil Daniel Točík.

Kanonýr mohl dát i pátou branku, avšak jeho střelu do prázdné branky chytil šumperský bek rukou, za což dostal červenou kartu. „Škoda, že jsme neuhlídali čisté konto, Tomáš by si ho zasloužil," litoval Jindra chvíle z poslední minuty, kdy kvůli nedůslednosti v defenzívě přišel domácí gólman Plachý o vychytanou nulu.

VOLFÍŘOV – ŠUMPERK 9:1 (8:0)
Sestava a branky FK Sistemo: Plachý – Kněžínek, Novák, Bártů, Kuchař 1 – Jindra 4, Štolba 2, Toman 1, Točík 1.

Autor: Roman Pišný