Před zahájením krajské části futsalového Poháru ČMFS mohl těžko někdo předpokládat, že účastník nejnižší okresní soutěže projde tak daleko. Ale skutečnost je jiná. Futsalisté Volfířova se do krajského finále, a tím i boje o postup do hlavní republikové soutěže, senzačně dostali.
Tento celek ve čtvrtfinále vyřadil českobudějovický Tex-Color, což byl doslova šok, a na Dačicku se ještě více zvedla vlna zájmu o futsal. K semifinálovému boji proti Bombarďákům Větřní už jel volfířovskou partu povzbudit autobus fanoušků…
Utkání se hrálo v Třeboni, kde má Větřní jednu z domácích hal pro zápasy nejvyšší české soutěže sálové kopané ČFSF, ve které ve skončené sezoně obsadilo 9. místo. Čerstvě se mohlo chlubit ziskem šesté příčky v Českém poháru, takže i tento fakt z týmu z obce na řece Vltavě dělal jasného favorita duelu.

VĚTŘNÍ – VOLFÍŘOV 3:8 (1:2)
Sestava a góly: Kopeček – Kněžínek 1, Kříž 2, Vodáček – Jindra 2, Cech, Novák 3.


Zápas začal oboustranně opatrně, hrálo se ve středu hřiště a útoky ztroskotávaly na zkonsolidovaných zadních valech. Bezbrankový stav trval až do 10. minuty, kdy po nacvičené standardní situaci otevřel účet zápasu obávaný kanonýr krumlovských fotbalistů Jan Peťule.
„Nepříznivý stav nás donutil hrát více dopředu, takže jsme soupeře zmáčkli a uzamkli na jeho obranné polovině,“ komentoval dění po inkasovaném gólu volfířovský útočník Josef Novák.
Volfířov Bombarďáky zatlačil do defenzivy, ale na úspěšné trefy si musel počkat až do závěru prvního dějství, kdy se tvrdou střelou k tyči náramně trefil František Kříž. Stejný hráč pak vzápětí otočil vývoj střetnutí, když dorážel do prázdné branky chytrou přihrávku Vojtěcha Kněžínka.
Po změně stran se o tlak pokusilo také Větřní, ale k ničemu se nedostalo. Entuziasmus hráčů Volfířova nedovolil Bombarďákům vůbec přemýšlet na zvrat. Borci z Dačicka se z platonického tlaku vymaňovali a z brejků si vystříleli postup do finále. Nejdříve Tadeáš Jindra běžel sám na branku a akci zakončil parádním dloubákem přes bezmocného gólmana Větřní. Ve stejné minutě se Jindra rozběhl k slalomu přes čtyři protihráče, obešel i brankáře a došel s balonem u nohy až do branky. Zaskočení Bombarďáci marně hledali recept na obranu hostů dirigovanou Jakubem Vodáčkem a Křížem.
„Obrana fungovala dokonale a ztráty míče soupeře jsme trestali smrtícími brejky,“ řekl Novák, který zvyšoval na 5:1 ze situace, kdy běželi s Jaroslavem Cechem sami dva na nešťastného brankáře.


Půltucet v jeho síti završil Kněžínek bombou pod břevno. Do konce utkání v té chvíli zbývalo 10 minut a skvělí fandové Volfířova už pěli vítězné chorály. Závěr duelu již pouze přinesl zoufalý pokus Větřní o power-play, z čehož snížil na 2:6, pak dva rychlé kontry hráčů Volfířova a jejich exhibiční kombinace, kdy favoritovi dlouhé desítky vteřin nepůjčili míč. A na závěr gól českého reprezentanta Rudolfa Weinharda v poslední vteřině utkání, jímž upravil na neskutečných 3:8.


Ve finále se Volfířov v pondělí 30. května od 20 hodin v dačické hale vyzve na souboj obhájce trofeje Absolut Team České Budějovice, který ve druhém semifinále vyřadil MS Písek.

Autor: Roman Pišný