Vyřazovací boje 1. C. K. ligy určily medailisty: 1. WOLF K. Řečice, 2. FC Ticho N. Bystřice, 3. Lennyho Křídla N. Bystřice

Do finále se probojovalo nečekaně FC Ticho Nová Bystřice. V rozhodujícím střetnutí o titul dokázalo statečně vzdorovat i „Vlkům“ z Kardašovy Řečice Řečice, jimž podlehlo pouze 2:3.

WOLF pro zápasy play off sestavil velmi silný kádr, který neměl problémy ve čtvrtfinále ani v semifinále. Ve finále proti Tichu se ale musel soustředit až do závěrečného hvizdu, ovšem výhru uhájili a zajistili si zasloužený triumf.

Vítězný tým základní části a zároveň i obhájce loňského prvenství, Lennyho Křídla Nová Bystřice, nedokázal přejít v semifinále přes Ticho a skončil „pouze“ třetí. Podrobné výsledky všech zápasů futsalového play off přineseme zítra.

Finále

WOLF K. Řečice – FC Ticho 3:2 (2:0) – Finále se dočkalo nečekaného obsazení. Zatímco WOLF byl pasován do role adepta na prvenství, celek FC Ticho by tak vysoko asi nečekal nikdo.

Souboj o titul okresního přeborníka měl v prvním poločase očekávaný průběh, když K. Řečice získala převahu, kterou dvěma góly zužitkoval Petr Procházka. V mnoha dalších šancích ovšem „Vlci“ ztroskotali na famózně chytajícím Janu Urbanovi, jenž dal svými zákroky Tichu šanci na zdramatizování druhé půle.

V ní Tomáš Kamas nejprve snížil na 1:2, poté se znovu prosadil Procházka – 3:1 a ve 37. minutě Havel snížil na 2:3. Půldruhé stovky diváků poté v posledních čtyřech minutách sledovalo marnou snahu hráčů Nové Bystřice alespoň o vyrovnání.

Jednogólovou výhru se K. Řečici podařilo udržet a poprvé v šestileté historii futsalového přeboru získala titul.
Branky: Procházka 3 – T. Kamas, Jiří Havel.

Nej 1. C.K. ligy

Nejlepší hráč:
David Frühauf (L. Křídla).
Nejlepší střelec:
Jiří Kratochvíl (Cuba`s)
Nejlepší brankář:
Robert Vyhlídka (WOLF)
Soutěž fair play:
Sedelská Hospoda

Trofej České Kanady (vítězný tým základní části):
C.F. Lennyho Křídla N. Bystřice

Roman Pišný